Кормишкін відзначив, що інвестпрограма водоканалу на 2019 рік може призвести до підняття тарифів – мер доручив фіндепартаменту розібратись

У п’ятницю, 22 березня, під час засідання виконавчого комітету Миколаївської міської ради інвестиційна програма МКП «Миколаївводоканал» на 2019 рік не була погоджена – її розгляд перенесено на наступне засідання. Член виконкому Юрій Кормишкін вказав у ній деякі неузгодженості та поцікавився, чи може презентована програма в подальшому призвести до зростання тарифів. Не дивлячись на те, що у матеріалах до проекту рішення, зокрема у пояснювальній записці, зазначено, що представлена програма не матиме впливу на зростання тарифу, оскільки будуть використовуватись виключно власні кошти МКП «Миколаївводоканал», Кормишкін вказав , що вказані цифри не зовсім відповідають дійсності. Так, згідно додатку, в переліку коштів, які вже враховані у структурі тарифів за джерелами фінансування, поточні амортизаційні нарахування складають лише 8 668,08 тисяч грн (36% обсягу інвестиційної програми), тоді як в тарифи закладено 14 765,67 тисяч грн по статті «Інші заходи», в тому числі по розділу водопостачання – 1 961,43 тисяч грн, та по розділу водовідведення – 12 804,24 тисяч грн., що складає 60% кошторису програми.

«З 15 березня поточного року в черговий раз збільшилися тарифи на послуги водоканалу, та чи враховано в наданому варіанті інвестиційної програми відповідне збільшення суми власних доходів підприємства? А також, що це за «інші заходи», які враховуються у тарифах на водопостачання та водовідведення, за які ми сплачуємо, та чи включені вони до переліку заходів інвестиційної програми?» – запитав Юрій Кормишкін у фіндиректора «Миколаївводоканалу» Андрія Місюри .

Той, в свою чергу, не зміг конкретно перелічити, що саме підпадає під статтю «Інші заходи» та обґрунтувати зазначені в інвестпрограмі кошти. В результаті обговорень, міським головою Миколаєва Олександром Сєнкевичем було прийнято рішення відправити дане питання на вивчення департаментом фінансів міської ради і розглянути його на наступному засіданні виконавчого комітету.

Теги: , , ,