В Сухому Єланці висадили «Сквер Миру»

В селі Сухий Єланець, що в Новоодеському районі, 23 березня 2019 року партія «Наш край», разом з громадою села, висадили «Сквер Миру». Десятки дерев та кущів, тюльпани було висаджено на території між місцевим будинком культури та школою, біля дитячого майданчику. Як розповідає один з організаторів заходу, член команди Миколаївської обласної організації партії «Наш край», житель Новоодещини Денис Торопенко, уже більше 50-ти років на території Сухого Єланцю не відбувалось жодної масової висадки дерев, тож ідею висадити парк жителі села виношували уже давно, але тільки сьогодні її вдалося втілити в життя, завдяки особистій підтримці голови партії Юрія Кормишкіна та в рамках щорічного проекту Миколаївської обласної організації партії – «Наш квітучий край». Окрема вдячність депутату Миколаївської обласної ради Надії Івановій, яка допомогла організувати саджанці для реалізації проекту.

«Коли ми почали обговорювати участь в проекті «Наш квітучий край» з громадою Сухого Єланця, наші думки зійшлись – ми всі хотіли висадити «Сквер Миру», як символ пам’яті про ті втрати, які понесла Україна, стоячи на захисті мирного неба, як символ єднання людей задля добрих та позитивних змін, як символ майбутнього, саме тому сьогодні разом з нами були школярі. Коли робиш добру справу, це як засіяти зерно, і якщо за ним дбати, то буде і врожай, а значить буде ще одне веснування. Планів багато, сили достатньо. Впевнений, що це тільки початок», – сказав Денис Торопенко.

До участі в проекті приєдналися сім’я депутатів від «Нашого краю» — голова фракції «Наш край» в Новоодеській районній раді Віталій Крикливенко та його дружина, депутат Новоодеської міської ради Наталія Крикливенко. Вони впевнені, що цей сквер – це тільки перший крок, який сьогодні зроблено разом з громадою. Попереду стоять ще більші плани по благоустрою та розвитку громади.

«Сьогоднішня подія, з одного боку – це звичайне життя, один момент, коли об’єднання зусиль приводить до створення чогось нового, народження зеленого острівка в Сухоєланецькій громаді. З іншого боку – це приклад сили, коли без очікувань, що хтось прийде і зробить, люди самі роблять добро та користь для себе, своїх сусідів, малечі, яка підростає. Впевнений, що сьогоднішня акція – це гарний приклад для дітей, як потрібно любити свій рідний край та приклад того, що потрібно кожного дня, щохвилини дбати про рідну землю. Маю надію, що в майбутньому діти послідують цьому прикладу і будуть доглядати і за деревами, і за кущами, і висадять колись ще не один десяток дерев», — зазначає Віталій Крикливенко.

23 грудня 2018 року повинні були відбутись вибори до Сухоєланецької сільської ради ОТГ, до складу якої увійдуть Сухоєланецька та Новошмідтівська сільські ради. Вибори не відбулись, але, незважаючи на це, люди, як і півроку тому, прагнуть працювати на благо своєї громади. Як стало відомо, в планах уже після виборів, винести на розгляд депутатського корпусу питання освітлення «Скверу Миру», а також створення на цій території своєрідного «Екопростору», облаштувати сквер лавочками та побудувати альтанку з акацієвих дерев.

Засаджували «Сквер Миру» всією громадою. Приєдналась до проекту і Тетяна Миколаївна Кошмила, кандидат в депутати Сухоєланецької сільської ради ОТГ від партії «Наш край», заступник директора Сухоєланецької ЗОШ І-ІІІ ст., багаторічний депутат сільради. Підставила плече підтримки секретар місцевої ветеранської організації Тетяна Федорівна Чернозуб, також кандидат в депутати Сухоєланецької сільської ради ОТГ. Активну позицію, як завжди, проявила і колишній секретар Новошмідтівської сільради та просто активна людина Тетяна Дмитрівна Стрижньова. Приємно було бачити Давидян Анну Федорівну, депутата Сухоєланецької сільської ради, активістку, яка свого часу, разом з чоловіком, за власні кошти викупила землю та, залучивши інвестиції, побудувала церкву «Святої Марії Магдалини». Саме завдяки їй сьогодні в Сухому Єланці людям є куди приходити молитись, поставити свічку. Багато людей вважають, що Анна Давидян з чоловіком не просто побудували невеличку церкву, а відновили історичну пам’ять, так як ще у 1887 році в Сухому Єланці було відкрито та освячено православну церкву на честь Св. Марії Магдалини, парафія якої обіймала вірян з кількох навколишніх сіл. У січні 1930 року парафію спіткала найбільша трагедія, сільську святиню було блюзнірськи спаплюжено завзятими місцевими комуноактивістами: спочатку «захоплено», а згодом спалено ікони, хоругви, богослужбові книги, інше церковне начиння. З того часу церкви в Сухому Єланці так більше і не було, до того часу, поки Анна Давидян разом з чоловіком не взялись за будівництво.

Великий вклад сьогодні зробила і Дорожинська Тетяна Петрівна, кандидат в депутати Сухоєланецької сільської ради ОТГ від партії «Наш край»,  в минулому акушер Сухоєланецької дільничної лікарні, старша медсестра. Сьогодні Тетяна Петрівна працює в аптеці.

«Наш край» висловлює щиру подяку всім і кожному, хто приєднався до проекту «Наш квітучий край», хто, незважаючи на сьогоднішній сильний вітер та прохолоду, зібралися в Сухому Єланці та засадили «Сквер Миру». Разом ми зможемо багато. Разом – ми зможемо усе!

 

Теги: , , ,