Як організувати суботник. Продовжуємо виховувати еко-культуру з «Нашим краєм»

До Міжнародного Дня Землі, який відмічається 22 квітня,  Миколаївська обласна організація партії «Наш край» ініціювала власний соціальний проект «Наш квітучий край». З умовами проекту ви можете ознайомитись за посиланням  http://nashkray.mk.ua/8287

А ми продовжуємо виховувати в собі еко-культуру. І сьогодні акцентуємо увагу на тому, як ефективно організувати суботник разом із сусідами.
Як організувати суботник

  1. Обговоріть суботник з сусідами, адже суботник — це колективна робота, тому вам потрібно заручитися підтримкою небайдужих жителів. При знайомстві з сусідами може виявитися, що вас не влаштовують однакові проблеми району. Спочатку необхідно розробити спільний план дій.
  2. Зверніться до місцевих органів влади. Адміністрації міст і селищ заохочують суботники. Вони можуть забезпечити заходу необхідну публічність, а іноді навіть надати вам необхідне спорядження — волоті, граблі, лопати, рукавички, сміттєві пакети, фарбу і навіть автомобіль для вивезення сміття.
  3. Продумайте план заходу. Важливо визначити конкретний фронт робіт для суботника. При цьому слід враховувати доступні пристосування і кількість учасників.
  4. Не намагайтеся осягнути неосяжне і навести порядок у всьому місті. Зосередьтеся на зборі сміття на конкретній території, видаліть бур’яни і приведіть в порядок клумбу або зафарбуйте написи на парканах. Завдання має бути здійсненним для вашого колективу протягом дня або декількох годин, щоб все встигнути.
  5. Повідомте населення про майбутній суботник. Ймовірно, люди не знають, що потрібна допомога по прибиранню території. Розклеюйте оголошення в дозволених місцях и робіть публікації в соціальних мережах, розповідайте про суботник друзям и знайомим. Разом веселіше и простіше працювати.
  6. Не забутьте зняти оголошення після суботника, щоб воно не перетворювалося на нове сміття.

 

  1. Проведіть суботник. Заради цього і було докладено стільки зусиль. Коли план буде готовий і наступить вибраний день, приходьте на суботник і починайте прибирання. Виберіть відповідальних за контроль робіт, безпеку і роздачу інструментів. Намагайтеся не працювати в самоті. Суботник — це колективний захід. Діти і підлітки повинні працювати в групах під наглядом відповідальних дорослих.
  1. Завершіть суботник. Коли все буде зроблено, приберіть за собою все сміття. Територія повинна стати чистіше, а сміття необхідно вивезти на звалище.

Придумайте спосіб віддячити всім учасникам. Частування у вигляді піци або морозива, або спільний пікнік стане відмінним завершенням веселого і плідного дня.

Всі, хто захоче приєднатися до проекту «Наш квітучий край» або до команди партії «Наш край» в Миколаївській області, прохання заповнити анкету за посиланням  https://docs.google.com/forms/d/1Y84jfGOCMzVLbO1yl5dxO9ZN84ui-si-0QlHZt9TVK8/edit або звернутися до офісу партії у своєму місті/районі.

 

 

 

 

 

Теги: , ,