Сортування сміття – запорука екологічної безпеки.

Зважаючи на те, що за останні десятиліття суттєво змінився склад побутового сміття (раніше це були, в основному, органічні рештки, а сьогодні – пластик та інші синтетичні вироби, скло, метал, дерево і папір, елементи живлення) та зросла його кількість –  одна людина за рік викидає до 400 кілограм сміття, тому щорічно в державі його накопичується до 50 мільярдів кубометрів, варто згадати про важливість роздільного збору сміття.  Щоб якось зупинити цей процес накопичення відходів, потрібно навчитися їх правильно сортувати та використовувати вторинно.

Наразі в Україні функціонує 800 офіційних звалищ, які займають 4 % території країни, і щороку вони стають більшими орієнтовно на 20 %. Стихійні ж вивезення сміття складають 64 % від загального обсягу. Крім цього, сміттєзвалища займають територію потенційних продуктивних ґрунтів, забруднюють стічні води, випаровують отруйні гази, стають джерелами вірусів та інфекцій. Подібні факти спонукають замислитися про доцільність негайного вирішення цієї проблеми.

Наведені нижче правила – перший вагомий крок до вирішення сміттєвої проблеми:

  1. Вдома складаємо сміття у два окремі контейнери: для органічних (їжа та інше) та неорганічних (усе, що можна переробити у вторинну сировину) відходів.
  2. Сміття зі скла, паперу, пластику та металу викидаємо у спеціалізовані контейнери. Якщо такого поблизу немає, спробуйте поспілкуватися з мешканцями вашого будинку і написати заяву у ЖЕК про встановлення контейнера.
  3. Здавати макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаси, алюмінієві банки, склобій у пункти прийому вторинної сировини
  4. Перед візитом у супермаркет взяти з собою еко-сумку (торбинка з цупкої матерії), аби щоразу не купувати поліетиленові пакети.
  5. Батарейки та енергозберігаючі лампи не викидати у смітник, а здавати у найближчі пункти прийому.

Зрештою, тут доречним буде правило Маленького Принца: «Прибрався сам уранці – ретельно прибери й свою планету».

 

Нагадаємо, наразі триває власний соціальний проект Миколаївської обласної організації партії «Наш край» «Наш квітучий край». Детальніше ви можете дізнатися за посиланням. http://nashkray.mk.ua/wp-admin/post.php?post=8287&action=edit