10 предметів, від яких варто відмовитися, щоб зберегти нашу планету

Щодня ми користуємося речами, які завдають нищівної шкоди планеті. Навіть не задумуючись про це, ми наближаємо Землю до загибелі своїми буденними звичками. Ось 10 предметів, від яких варто відмовитися, щоб зберегти нашу планету.
Пластикові та алюмінієві стаканчики для кави, яку ми купуємо майже щодня. Використані стаканчики звозять на сміттєві полігони, оскільки вони дуже проблемні для переробки. Вони дуже довго розкладаються.

Зубні пасти, гелі для душу, креми з пластиковими мікрочастинками. У США вже заборонили побутову хімію із пластиковими мікрокульками, оскільки вони завдають величезної шкоди довкіллю, потрапляючи в стічні води. Щороку у світовий океан потрапляє близько 8 мільйонів тон пластику, найбільше з цього обсягу припадає якраз на пластикові мікрочастинки з побутової хімії. Воду від них неможливо очистити сучасними методами, адже вони мікроскопічні.

Дерев’яні палички для суші. Екологічна річ, скажете ви. А чи знаєте, що для виготовлення цих паличок нещадно вирубують ліси Азії? За даними Greenpeace, майже 4 мільйони дерев вирубують для того, щоб виготовити 57 мільярдів паличок для суші кожного року.

Вологі серветки. Хоча виробники заявляють, що вологі серветки можна зливати в унітаз, однак вони не розчиняються так легко, як туалетний папір. З каналізаційних труб вони подорожують на узбережжя.

Поліетиленові пакети. Це одне з найбільших джерел щоденного забруднення нашого довкілля. За деякими оцінками, у світовий океан та загалом в навколишнє середовище щороку потрапляє 1 трильйон поліетиленових пакетів. Вони не розкладаються та забруднюють середовище токсичними речовинами при згорянні.

Одноразові батарейки. Батарейки складаються з «коктейлю» шкідливих речовин, зокрема, кадмію та ртуті, які просочуються у води та грунт, спричиняючи небезпечне забруднення. Коли батарейки спалюють, відходи йдуть у повітря і збільшують ризики для здоров’я людей. Тому краще використовуйте альтернативні джерела енергії.

Пластикові чайні пакетики. Популярними стали нейлонові чайні пакетики на противагу паперовим. Вони виглядають естетичнішими і є міцнішими, але до їхнього складу входить пластик. А він містить токсини і важко розкладається.

Мило з триклозаном. Виробники заявляли, що мило з триклозаном має великі антибактеріальні властивості. Однак доведено, що триклозан надзвичайно шкідливий і викликає рак.

Пінопласт. Це дуже популярний матеріал для пакування. Але він дуже довго розкладається, а потрапивши у природне середовище, отруює маленьких тварин.

Одноразові станки для гоління. Метал і пластик, з яких виготовлені станки, дуже шкодять середовищу. Тільки у США люди викидають на вулицю близько двох мільярдів бритв. Краще використовуйте для гоління електричні бритви.

Нагадаємо, наразі триває власний соціальний проект Миколаївської обласної організації партії «Наш край» «Наш квітучий край». Детальніше ви можете дізнатися за посиланням. http://nashkray.mk.ua/wpadmin/post.php?post=8287&action=edit

 

 

 

Теги: , ,