Озеленення населених пунктів

Озеленення використовується сьогодні в найрізноманітніших цілях. У населених пунктах — для створення неповторного вигляду вулиць і площ, для облагородження промислових пейзажів, для створення рекреаційних зон скверів і парків.

 

Слід розуміти, що ця складова ландшафтного дизайну — озеленення також вимагає професійного підходу, як і будь-яка інша складова: геодезична зйомка, проведення дренажу, установка системи поливу та ін. Адже посадка живих рослин — це на довгі роки, і не така вже це легка робота ! Тут потрібно брати до уваги масу факторів:

-рельєф місцевості;

— стан ґрунту;

— умови зростання різних рослин;

— сумісність їх один з одним і багато іншого.
Зелені насадження виконують в населеному пункті певні функції:

  1. Кліматичні:

— захищають від перегріву землю, асфальтові покриття і стіни будівель;

— зволожують повітря за рахунок випаровування з їх поверхні води.

  1. Санітарно-гігієнічні:

— виробляють кисень;

— виділяючи фітонциди, вбивають мікроорганізми, що знаходяться в повітрі;

затримують пил;

— поглинають шум.

  1. Естетичні:

— покращують зовнішній вигляд населеного пункту;

— дозволяють створити цікавий дизайн.

  1. Рекреаційні:

— створюють хороші умови для прогулянок і відпочинку на відкритому повітрі;

— благотворно діють на психіку людини, полегшуючи стресові стани і сприяючи релаксації.

 

Тому, Миколаївська обласна організація партії «Наш край» ініціювала власний соціальний проект «Наш квітучий край», присвячений Міжнародному Дню Землі, який відмічається 22 квітня.

В рамках проекту:

— Проведення виховної кампанії (роз’яснювальна робота із громадянами, обговорення цікавих практик, публікація профільних матеріалів, постерів, тощо);

— «Сміттєвий челлендж». Ідея проведення прибирання забрудненої території, яка поширюється світом і стала «вірусною», та фотографування у режимі «до» та «після»;

— Флешмоб «Чиста країна». Суть флешмобу така: збираєш папірці, бляшанки, пляшки тощо, закликаєш друзів приєднатися, знімаєш себе на відео і викладаєш відзняте у соцмережі. Естафету можна передати необмеженій кількості учасників #НашКрай #НашквітучийКрай

— Ініціювання проведення толок з прибирання території населених пунктів, зон відпочинку.

— Висадження саджанців дерев, кущів, квітів.

З початку проекту учасниками на території населених пунктів Миколаївщини вже висаджено більше тисячі саджанців паркових і садових культур.

Всі, хто захоче приєднатися до проекту «Наш квітучий край» або до команди партії «Наш край» в Миколаївській області, прохання заповнити анкету за посиланням  https://docs.google.com/forms/d/1Y84jfGOCMzVLbO1yl5dxO9ZN84ui-si-0QlHZt9TVK8/edit або звернутися до офісу партії у своєму місті/районі.

Теги: , ,