Запровадження пенсійного накопичення не має стати ще однією МММ. «Наш край»

«Наш край» закликає владу одночасно із запровадженням накопичувальних рахунків посилити у законодавстві кримінальну відповідальність за махінації із пенсійними накопиченнями українців.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершила розробку проекту Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», який запроваджує в Україні пенсійну систему 2-го рівня. Очікується, що після затвердження на засіданні Уряду він буде переданий на розгляд Верховної Ради.

Комісія пропонує доповнити наявну солідарну пенсійну систему новою, накопичувальною, в якій кожен працюючий громадянин здійснюватиме платежі на свій персональний пенсійний рахунок. Після досягнення пенсійного віку він зможе отримувати додаткові виплати за рахунок зроблених внесків.

При цьому Нацкомісія запевняє, що законопроект містить суворі вимоги до механізмів інвестування грошей власників пенсійних рахунків, тобто виключно в диверсифіковані та найбільш надійні фінансові інструменти, а також обумовлює зберігання активів у найнадійніших банківських установах. За словами розробника, в законопроекті передбачені запобіжники до потенційної корупції та зловживань.

«Наш край» підтримує запровадження накопичувальної системи, яка має посилити соціальний захист громадян та дати їм можливість заробити на гідну старість.

У той же час партія закликає Уряд посилити у законодавстві кримінальну відповідальність за махінації із пенсійними накопиченнями українців. Пенсійна реформа не має стати ще однією МММ.

Пенсії мають бути гарантованими та захищеними настільки, щоб люди повірили в нову систему й самі відкладали собі на гідну та забезпечену старість.

 

 

 

Теги: ,