Заява обласної організації партії «Наш край» щодо підвищення тарифів на воду у Снігурівці

Миколаївською обласною організацією партії «Наш край» ініційовано питання подання адміністративного позову про визнання  неправомірним рішення виконкому Снігурівської міської ради, прийнятого за ініціативою КП «Снігурівський комунальник» щодо підвищення вартості тарифу на водопостачання та водовідведення до 46 гривень .

У вівторок, 9 квітня, на засіданні виконавчого комітету Снігурівської міської ради було прийнято рішення про коригування тарифу на водопостачання та водовідведення, згідно якого ціна на воду підвищиться до 46 гривень за кубометр. При цьому була порушена процедура затвердження тарифу – керівництвом мерії та КП не проводилось опрацювання питання з депутатами, головами постійних комісій, не була надана обґрунтована калькуляція тарифу, не проведено експертизу якості води.

Ігноруючи вимоги депутатської фракції партії «Наш край» в обласній раді, які були озвучені на початку лютого, керівництво міста та КП «Снігурівський комунальник» так і не надали ні депутатам, ні мешканцям міста розгорнутий розрахунок формування тарифу і його відповідність розміру економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуг водопостачання та водовідведення. Все, що змінилося – знизився показник апетиту місцевої влади з 57 до 46 гривень за куб непридатної до вживання води, яка фактично є технічною!

В той час, коли більшість сімей не живуть, а виживають в умовах  підвищення тарифів, міський голова Снігурівки Леонід Голобля остаточно спустошує кишені своїх городян замість того, щоб стати на захист їх інтересів. Адже за рахунок споживачів,  разом з директором КП «Снігурівський комунальник» І.Г. Мамоненко, намагаються покращити не якість послуг, а особисте фінансово-економічне становище.

Зауважимо, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області на запит мешканців Снігурівки проведено аналіз окремих складових планових розрахунків тарифів на послуги, що надаються КП «Снігурівський комунальник». За висновками управління, підприємством порушено Порядок формування тарифів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, та порушена процедура погодження у відповідності до вимог законодавства.

«У порушення п.18 Порядку, за відсутності інвестиційної програми, погодженої органом місцевого самоврядування (ст.13 Закон України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»), до планових тарифів на послуги включено плановий прибуток в розмірі 10,8% від собівартості. За таких обставин, розрахунки нових тарифів здійснено з порушеннями вимог вищезазначеного законодавства та потребують додаткового опрацювання», — говориться у висновках Держпродспоживслужби.

Обласна організація партії «Наш край» ще раз заявляє, що не допустить свавілля і знущань з боку міської влади над жителями Снігурівки.  Ми обіцяли, що питання про підвищення тарифів на водопостачання у Снігурівці буде під нашим особливим контролем і, у разі прийняття неправомірного тарифу, будемо відстоювати інтереси жителів міста в суді. «Наш край» дотримується обіцянок і нами ініційовано питання подання адміністративного позову до суду.

Ще раз наголошуємо, що вищевказане рішення про підняття тарифу є соціально-несправедливим. Особливо, якщо  враховувати тотальне підвищення тарифів на державному рівні,  подорожчання медикаментів,  продуктового набору. Люди повинні відчувати захист та турботу від влади на місцях, а не ще більший тиск на сімейний бюджет.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: , , ,