Сьогодні Великий понеділок: заборони дня і як провести свято

У понеділок, 22 квітня, Православна церква відзначає Великий понеділок — перший день Страсного тижня.

У день Великого понеділка християни шанують події після входу Ісуса до Єрусалиму, де його радісно зустрічали, звертаючись як до царя. Відразу після прибуття Хритос віддалився в Віфію, село за межами міста, де, вважається, раніше проживав Лазар, друг Спасителя.

На ранок, вирушивши в пошуках їжі, Ісус зустрів фігове дерево (інжирне дерево), на якому не було плодів. І прокляв він дику рослину: не буде надалі і довіку на тобі плодів. Дерево засохло, а те, що сталося стали називати прокляттям безплідної  смоковниці. Після того, що сталося, Ісус вирушив до Єрусалиму і наставляв народ в міському храмі.

Чудо несе в собі повчальний початок — очікувати чогось хорошого, поставши перед Богом з порожнечею внутрішньою і духовним безпліддям, не варто.

Традиції

З понеділка віруючі починають готуватися до майбутнього свята — Великодня. До великого дня готують і себе, і свій будинок — займаються прибиранням, ремонтом, заготовками до святкового столу.

При цьому бажано відвідати церкву і не забувати обмірковувати зміст свята і значимість Страсного тижня. У цей день варто приділити час також молитвам і читанню Біблії.

Не варто надмірно веселитися або сваритися з ким-небудь, а також не забувати дотримуватися Великого посту, правила якого стають найбільш суворими в останній тиждень. Багато з тих, хто не дотримувався обмежень в харчуванні раніше, приєднуються до посту вже з самого Пасхального тижня.

Прикмети:

  • шлюб, укладений в Великий понеділок, буде щасливим і благополучним;
  • щоб зберегти молодість і знайти багатство треба вмитися з золотого/ срібного посуду або занурити в воду благородні метали;
  • сонячна погода на Великий понеділок — до багатого врожаю.
Теги: , ,