«Ефективної роботи поки що не видно», – голова аграрної комісії обласної ради про департамент АПК Миколаївської ОДА

«Ефективної роботи поки що не видно», – голова аграрної комісії про департамент АПК Миколаївської ОДА

Голова постійної комісії з питань АПК Юрій Кормишкін заявив про те, що на сьогоднішній день не спостерігає ефективної роботи з боку департаменту АПР Миколаївської ОДА. Про це йшла мова під час інтерв’ю інтернет-виданню «Мой город».

Як приклад, він навів ситуацію з «листами щастя», яка нещодавно склалась в Миколаївській області. Тоді від департаменту керівникам господарств області було надіслано листи з повідомленням про проведення семінару на тему захисту агробізнесу за ініціативою однієї з громадських організацій.

Він пояснює, що деякі представники аграрного бізнесу часто користуються тим, що фермери бувають некомпетентні в питаннях реєстрації власної землі, і тому перші часто роблять спроби заволодіти нею.

«Згідно законодавства, всі договори оренди до 1 січня 2013 року реєструвались у Поземельній книзі. З 1 січня 2013 року всі договори оренди реєструються в Єдиному державному реєстрі. Один із методів рейдерських захоплень: якщо в людини був договір на 7-10 років і був зареєстрований до 1 січня 2013 року у Поземельній книзі, і деякі не дуже, будемо так казати, чесні, справедливі люди знаходять пайщика, реєструють договір в ДЗК, в реєстраційній службі, і він має вищу юридичну силу, і таким чином накладаються два договори. Але наше управління департаменту повинно роз’яснювати людям, нашим одноосібникам, фермерам, для того, щоб вони брали і перереєстровували ці договори оренди, щоб не було уникнути цієї можливості рейдерського захоплення», – каже Юрій Кормишкін.

На думку ж Кормишкіна такі заходи і розмови з фермерами мають проводитись виключно з ініціативи департаменту тими ж чиновниками.

«Рейдерські захоплення мають різну форму. В деяких випадках, як наприклад з цими листами, є якась громадська організація, яка хоче провести співбесіду з сільгоспвиробниками на рахунок того, як треба працювати, вести бізнес, як треба реєструвати договори. Я вважаю, що управління агропромислового комплексу безпідставно взяло під свою егіду і почало розсилати листи в райони. Я впевнений, що таку роботу треба проводити, але повинні проводити саме в департаменті, в районах збирати всіх аграріїв, розповідати їм – це їх робота», – впевнений голова аграрної комісії.

Він висловив сподівання, що під час засідання постійної комісії з питань АПК, яка відбудеться 14 травня, директор департаменту Олена Піскун відзвітує щодо ефективності роботи її департаменту в цьому напрямку.

 

Теги: , ,