«Наш край» на Миколаївщині привітав ветеранів з Днем Перемоги над нацизмом

Обласна організація партії «Наш край» на Миколаївщині ініціювала привітати ветеранів учасників бойових дій Другої Світової війни до Дня перемоги над нацизмом в Україні. Наданню адресної допомоги та врученню подарункових наборів передувала копітка робота  організацій «Нашого краю» в кожному районі – визначено кількість та місце проживання учасників бойових дій.

Новоодеський район

Напередодні свята представники обласної та районної організацій відвідали ветеранів у Новоодеському районі. Делегація «Нашого краю» завітала особисто до кожного учасника бойових дій, що проживають на території сіл Сухий Єланець, Новошмідтівка, Степове та Суворівка.

«Представники партії в районі відвідали кожного ветерана вдома. Важко передати словами враження від спілкування. Учасники бойових дій ділилися спогадами, просто говорили про життя сьогодні. Хочу сказати, що такі привітання, в нас не займають багато сил та часу, водночас дають зрозуміти нашим визволителям, що ми пам’ятаємо про їх героїзм. Не потрібно боятися зайвий раз висловити вдячність», — розповів голова Новоодеської районної організації партії «Наш край» Віталій Крикливенко.

Пізніше голова Новоодеської районної організації партії, депутат районної ради Віталій Крикливенко разом з депутатом міської ради Наталею Крикливенко привітали ветеранів, що проживають на території Нової Одеси.

Доманівський район

Представники «Нашого краю» взяли участь у районних урочистостях та покладанні квітів біля пам’ятного знаку у Доманівці.

«У нас залишилось лише два ветерани, але задля вшанування пам’яті загиблих зібралося чимало жителів Доманівки. Тут і представники влади, і школярі, і просто небайдужі люди, вдячні нашим воїнам за перемогу над нацизмом. Адже загиблі живуть стільки, стільки ми пам’ятатимо про них», — розповів Євген Кучер.

Під час урочистостей представники «Нашого краю» привітали присутніх ветеранів та вручили подарункові набори.

Новобузький район

Депутати Новобугської районної та міської рад від «Нашого краю» на чолі з головою РПО Валерієм Семененко та міським головою Максимом Лагодієнко відвідали особисто кожного учасника бойових дій у Новому Бузі – їх у місті проживає четверо.

«Важко підбирати слова вдячності. Адже це тільки слова. А кожен з наших ветеранів готовий був віддати життя за спокій на рідній землі. Увага і шана – це те найменше, що ми можемо зараз їм запропонувати від себе», — розповів голова Новобугської РПО Валерій Семененко.

Баштанський район

В Баштанському районі наразі проживає п’ятеро ветеранів, всім їм більше 90 років. Голова районної організації партії «Наш край» Петро Жигалкін разом з представниками ветеранських організацій та партактивом відвідали кожного вдома.

«Ми вдячні нашим ветеранам і хочемо цю вдячність виховати у своїх дітях і онуках. Вони повинні знати, якою ціною прийшов мир в Україну в ті роки. Це страшна ціна – мільйони загинули. Ми не маємо право забути», — сказав Петро Жигалкін.

Представники «Нашого краю» також взяли участь в урочистій ході на пагорб слави та покладанні квітів до вічного вогню біля стели загиблих.

Єланецький район

В Єланецькому районі делегація представників «Нашого краю» на чолі з головою РПО Людмилою Присяжнюк завітали до кожного з шести ветеранів на території району. Поспілкувалися, дізналися про нагальні проблеми кожного, щоб знати надалі, чим допомогти, а також вручили подарункові набори.

«Страшно уявити навіть масштаби трагедії, яку принесла на нашу рідну землю Друга Світова війна. В кожній сім’ї хтось загинув на фронті, хтось в тилу, когось вивезли в концтабори за межі країни. Земля наша була вкрита кров’ю та сльозами страждань. І ми щодня повинні пам’ятати про тих, хто визволив нашу країну від нацистського нашестя. Низький уклін всім загиблим та шана тим,  хто ще живе поруч з нами», — розповіла Людмила Присяжнюк.

Партійці долучилися до свічкової ходи в районному центрі. З лампадками учасники пройшли від площі до парку Слави. Маленькі вогники злилися в один полум’яний потік в пам’ять про тих, хто не повернувся з війни.

Очаківський район

В Очаківському районі представники РПО «Наш край» завітали з вітаннями та подарунками до п’ятьох учасників бойових дій. Найстаршому з них у 2019 виповнюється 100 років.

«Іван Федорович Архіпенко проживає в селі Куцуруб нашого району. Він з радістю з нами поспілкувався, згадував початок війни. Дуже цікаво було почути розповідь очевидця та безпосереднього учасника бойових дій. І хотілось би, щоб збулось його побажання, щоб ми ніколи не мали таких спогадів. Ми вдячні нашим ветеранам, що тоді зупинили фашистську навалу. Низький уклін всім»,  — розповів Юрій Задорожній.

Казанківський район

Казанківська районна організація партії «Наш край» віддала шану чотирьом учасникам бойових дій, які проживають в районі.

«Двоє з наших ветеранів вже не пересуваються, їм навіть говорити важко. Але такі миті уваги, на мою думку, додають наснаги до життя. Ми вдячні нашим визволителям, вклоняємося їм до землі», — розповів Василь Кузін.

Ветеранам були вручені подарунки. Після відвідування ветеранів «нашекраєвці» взяли участь в урочистостях, присвячених Дню Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

Березнегуватський район

Завітали представники «Нашого краю» до ветеранів і у Березнегуватському районі.

«Ми завжди раді нагоді висловити подяку нашим визволителям.  Попри вже поганий стан здоров’я, вони залишились стійкими духом. Нам є чому у них навчитися. Нащадки не мають права забути іх звитягу, і разом нам треба не допустити повторення жахіть війни на нашій землі», — розповіла голова Березанської РПО Раїса Богуш.

Веселинівський район

9 травня зі святковим настроєм зібралися веселинівці в парку Слави, щоб ще раз вшанувати полеглих і привітати живих зі святом Великої Перемоги. Представники влади району, ОТГ, представники трудових колективів, учнівська молодь, діти насолоджувались чудовим концертом, який підготували  артисти Веселинівського Будинку культури. В святкових заходах взяли участь і представники «Нашого краю» на чолі з головою Веселинівської районної партійної організації Сергієм Сверданом.

«Свято Перемоги  — це данина пам’яті мільйонам полеглих на полях бою і ми, прийдешні покоління, повинні пам’ятати про героїчний подвиг наших захисників, свято зі сльозами на очах», —  сказав  Сергій Свердан, вітаючи ветеранів.

Разом з побажаннями здоров’я кожен учасник бойових дій отримав від «Нашого краю» подарунковий набір.

 

Місто Миколаїв

 

До 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні голова адміністрації Заводського району Віктор Дмитрук, депутати Миколаївської міської ради від «Нашого краю»  В’ячеслав Карцев та Сергій Карцев, голова ради ветеранів Заводського району Борис Лапков, голова громадської організації «Миколаїв – єдина родина» Владислав Чайка в кафе “Дача” вітали учасників бойових дій, ветеранів війни Очаківського, Миколаївського та Заводського районів. Побажали мирного неба, міцного здоров’я та довголіття.

У святковій атмосфері ветерани співали пісні воєнних часів, згадували загиблих товаришів та події років війни.

 

Снігурівський район

 

На Снігурівщині наразі проживає сім учасників бойових дій. Попри вік і стан здоровя вони залишаються активними учасниками життя громад. На прикладі їх патріотизму, силі духу та героїзму виховано не одне покоління снігурівчан. І сьогодні, напередодні знаменного свята від імені земляків їх відвідали з привітаннями депутат обласної ради від «Нашого краю» Андрій Закусілов, голова Снігурівської районної адміністрації Інна Бойко,  голова районної ради Тетяна Мезіна.

«Увага і шана – це найменше, що ми можемо сьогодні зробити для наших ветеранів. З кожним роком їх стає все менше. І ми повинні використовувати кожну хвилину, щоб знайти час і відвідати їх, допомогти, просто вислухати. Представники «Нашого краю» в районі намагаються максимально прислухатися до потреб ветеранів, що проживають на Снігурівщині і прикладають максимум зусиль для вирішення їх проблем – лікування, вирішення житлово-комунальних проблем. І цю допомогу ми надаємо постійно, без привязки до дат. А сьогодні хочеться їм просто вклонитися і висловити безмежну вдячність», — розповів Андрій Закусілов.

До 74-ої річниці перемоги над фашизмом було виготовлено та  вручено кожному учаснику бойових дій  відзнаку «Ветеран війни». А приємним доповненням до слів привітання і вдячності стали подарункові набори від обласної організації партії «Наш край».

Кривоозерський район

 

На території Кривоозерського району на сьогодні проживає восьмеро. Представники районної організації на чолі з головою Павлом Бузінським відвідали сім населених пунктів, щоб віддати шану кожному ветерану.

«Я вже людина немолода. І пам’ятаю часи, коли колонна ветеранів на парадах до Дня Перемоги була найчисленнішою. Зараз тих, хто боронив нашу країну від нацистської когорти, залишилось одиниці. І хочеться, щоб вони знали, що ні ми, ні наші діти і онуки не забули про їх героїзм. Хочеться побажати їм, перш за все, здоров’я, родинного затишку та уваги від близьких», — розповів Павло Бузинський.

Зустріч з кожним ветераном проходила у зворушливій атмосфері. Сивочолі переможці ділилися спогадами про бойові роки, говорили про наболіле, дякували за увагу і турботу. В знак поваги кожному учаснику бойових дій було вручено подарунковий набір від обласної організації партії «Наш край».

 

 

 

Свята та урочистості минають, та представники обласної організації партії «Наш край» у кожному районі області пам’ятають про героїв Другої Світової війни і поза святами. Повага та пам’ять про трагедії війни допоможуть зберегти мир і не допустити розповсюдження військового конфлікту по території нашої країни, впевнені у «Нашому краї».