Сьогодні в Україні святкують День матері

В Україні День матері святкують у другу неділю травня, цьогоріч 12 травня. Свято не є офіційним, тому вихідний на нього не припадає.

Діти вітають матерів словами вдячності та любові.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей.

Традиції у світі

У світі День матері відзначають в різні дні. Часто його приурочують до релігійних свят, присвячених Богородиці, – Благовіщенню, Успінню, Непорочному зачаттю, Покрові.

У США та Австралії на свято до одягу прикріплюють гвоздику. Колір квітки важливий. Той, чия мати ще жива, – використовує квітку будь-якого кольору, а білу квітку – той, чиєї матері вже немає в живих.

У Мексиці в церквах на католицьких месах обов’язково виконують особливу пісню Las mañanitas. Влаштовують святкові обіди. В Австрії в усіх ресторанах з’являється спеціальне меню для мам.

Традиції Дня матері в Україні

В Україні цього дня діти традиційно дарують квіти, цукерки, листівки, невеликі подарунки. Переважно їх роблять власноруч. Присвячують матерям вірші чи пісні.

Часто чоловіки вітають із цим світом дружин, які народили їм дитину.

Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

І, навіть, коли срібна паморозь починає вимальовувати нам скроні, але для матері ми завжди чомусь такі, якими були колись. Може, тому так радісно спалахують неньчині очі, коли ми переступаємо рідний поріг. Для матері ми – ще десь там, в тому далекому дитинстві чи юності, що світлим спогадом тішать її душу.

Ох, рідна мамо! Літа вкрали твою молодість, а що дали взамін? Ти, як пташка, що пригортає своїх пташенят крилом. У твоєму серці – тільки любов.

Ми у вічному боргу перед матір’ю і завжди маємо пам’ятати, що нема нічого милішого у світі за неньку. Тож хай не зачерствіє наше серце до найріднішої людини. Шануймо  кожну  хвилину її життя. Материнська любов – це те найдорожче, що подарував нам Господь Бог…

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

 

Теги: