«Майже два мільйони гривень буде виділено з обласного бюджету на навчання фахівців для аграрного сектору області», — Юрій Кормишкін

Комісія з питань АПК обласної ради сьогодні, 14 травня, затвердила механізм формування регіонального замовлення на підготовку фахівців і робітничих кадрів.

«В минулому році ми прийняли програму про регіональне замовлення. І в цьому році на виконання цієї програми виділяється 1 млн 850 тисяч гривень для оплати навчання дітей в Національному аграрному університеті. Розроблено механізм, який передбачає рівномірний розподіл замовлення по районам та заключення договорів між управлінням освіти, сільгоспуправлінням, університетом та студентом. Пропонується обрати для регіонального замовлення по три випускники з району. Вони можуть поступити на будь-яку спеціальність, яка є в університеті», — доповів голова комісії та голова фракції партії «Наш край» Юрій Кормишкін.

За словами депутата, якщо буде прийнято рішення на сесії, місця будуть розподілені по районам і студенти зможуть навчатися за кошти обласного бюджету.

«Господарство дає направлення, сільгоспуправління формує замовлення, укладається чотирьохсторонній контракт і дитина зобов’язана, після закінчення вишу, три роки відпрацювати в цьому господарстві. Якщо не відпрацює – має повернути кошти до бюджету», — розповів Кормишкін.

Члени комісії проголосували за прийняття розробленого механізму та розгляд питання під час сесії.

Нагадаємо, що голова Миколаївської обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін неодноразово наголошував, що грамотний підхід в підготовці кадрів припинить їх відтік за кордон в майбутньому. На його думку, налагодження механізму регіонального замовлення, який запропонований представниками «Нашого краю» в обласній раді – це крок до вирішення проблеми з кадрами в агропромисловій галузі області.

Теги: , ,