Вибори за закритими списками призведуть до узурпації влади!

Проведення позачергових виборів за закритими списками призведе до узурпації влади олігархами. Про це заявляють в партії “Наш край”.

За словами народного депутата від “Нашого краю” Сергія Шахова, у разі внесення запропонованих змін виборці матимуть змогу обирати лише поміж партій та не впливатимуть на те, хто саме з кандидатів пройде до парламенту.

“Зміни, за які сьогодні будуть голосувати депутати, означають повернення диктатури партійних лідерів та олігархів у парламенті. Сьогодні мажоритарна система є системою, за якої народний депутат може дивитись в очі людям, слухати людей, відчувати проблеми людей. У нас мають бути або відкриті списки, або збережена мажоритарна складова”, – заявив Шахов.

За його словами, якщо Україна йде до Європи, люди мають бачити кандидатів, яких обирають.

“Якщо йдемо до Європи – люди повинні бачити людей. Якщо депутати проголосують зміни до закону, ми отримаємо ручний парламент, яким керуватиме невелика група партійних лідерів під контролем олігархів. По-перше, хто з кандидатів у депутати та на якій позиції включатиметься до виборчого списку визначатимуть виключно лідери партій та олігархи, які їх фінансують. По-друге, у партійної верхівки залишиться можливість позбавляти мандату самостійних депутатів, які чинять за совістю, а не за вказівкою», – наголосив народний депутат.

Таким чином, повідомив він, ми отримаємо ручний парламент, яким керуватиме невелика група партійних лідерів під контролем олігархів.

“Не на такі зміни чекали люди! У своїй інавгураційній промові Президент України Володимир Зеленський вимагав від Верховної Ради запровадити відкриті списки. Сьогодні цією вимогою знехтували”, – заявив Сергій Шахов.

Теги: , , ,