«Наш край» подав до суду на міську владу Снігурівки щодо неправомірного підняття тарифу на воду. Перше засідання відбудеться 17 липня

7 червня 2019 року в Миколаївському окружному адміністративному суді зареєстровано позовну заяву  про визнання  неправомірним рішення виконкому Снігурівської міської ради, прийнятого за ініціативою КП «Снігурівський комунальник» щодо підвищення вартості тарифу на водопостачання та водовідведення до 46 гривень. Відповідачем виступає виконавчий комітет Снігурівської міської ради Миколаївської області. Про це повідомив голова Миколаївської обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін.

Він наголосив, що обласна організація партії «Наш край» не допустить свавілля і знущань з боку міської влади над жителями Снігурівки.

«Ми обіцяли, що питання про підвищення тарифів на водопостачання у Снігурівці буде під нашим особливим контролем і, у разі прийняття неправомірного тарифу, будемо відстоювати інтереси жителів міста в суді. «Наш край» дотримується обіцянок і нами подано позовну заяву до суду. Перше судове засідання по розгляду заяви відбудеться 17 липня. У вирішенні будь-якого питання повинна буди, в першу чергу, справедливість. Якщо права та інтереси жителів м. Снігурівка порушено підняттям тарифу на воду – винні мусять понести відповідальність. Мені прикро, що діло дійшло до суду, що сьогодні міська влада Снігурівки не в змозі виступити гарантом захисту інтересів своїх людей. Наші звернення до суду, перевірки через антимонопольний комітет та інші інституції – це не палки в колеса міському голові чи виконкому, тим паче, депутатам. Все це тільки для того, щоб кожен професійно підходив до своєї роботи та відчував відповідальність за те, що робить в міській раді – органі місцевого самоврядування, діяльність якого спрямована на розуміння того, що люди, які проживають на території ради, є головними замовниками та отримувачами послуг, і саме вони вправі вимагати дотримання законності та регламентів. Тепер суд та профільні інстанції дадуть оцінку правомірності прийнятого рішення», — зазначив Юрій Кормишкін.

Голова «Нашого краю» додав, що, якщо рішення суду не буде швидким, то переглянути тариф також можливо самотужки, уже з новим складом депутатського корпусу в новоствореній Снігурівській міській раді об’єднаної територіальної громади новим головою, новим депутатським складом та новим виконкомом.

«Судове засідання відбудеться в липні. Якщо рішення не буде ухвалено швидко, то тариф можна переглянути після виборів в Снігурівську міську раду ОТГ уже головою, депутатами та виконкомом. В будь-якому випадку – несправедливий тариф повинен бути скасований», – підкреслив Юрій Кормишкін.

Нагадаємо, що в квітні, під час засідання виконавчого комітету Снігурівської міської ради було прийнято рішення про коригування тарифу на водопостачання та водовідведення, згідно якого ціна на воду підвищиться до 46 гривень за кубометр. При цьому була порушена процедура затвердження тарифу – керівництвом мерії та КП не проводилось опрацювання питання з депутатами, головами постійних комісій, не була надана обґрунтована калькуляція тарифу, не проведено експертизу якості води.

Ігноруючи вимоги депутатської фракції партії «Наш край» в Миколаївській обласній раді, які були озвучені на початку лютого, керівництво міста та КП «Снігурівський комунальник» так і не надали ні депутатам, ні мешканцям міста розгорнутий розрахунок формування тарифу і його відповідність розміру економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуг водопостачання та водовідведення. Все, що змінилося – знизився «показник апетиту» місцевої влади з 57 до 46 гривень за куб непридатної до вживання води, яка фактично є технічною!

Також Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області на запит мешканців Снігурівки проведено аналіз окремих складових планових розрахунків тарифів на послуги, що надаються КП «Снігурівський комунальник». За висновками управління, підприємством порушено Порядок формування тарифів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, та порушена процедура погодження у відповідності до вимог законодавства.

 

Теги: , , , ,