Малеча та старенькі мають бути захищені

Лілія Іванівна Гравченко – людина на селі відома, можна сказати, незамінна. Фахівець з соціальної роботи – це не посада, не робота, це покликання серця. Допомога в оформленні документів на матеріальну допомогу, субсидії, пільги, патронаж соціально незахищених верств, сімей, що опинилися в складних умовах – це далеко не повний перелік об’єму роботи Лілії Іванівни, для виконання якої потрібні не тільки фахові знання, але й любов до людей і вміння співпереживати.

Вона знає кожну сім’ю в Маложенівці, їх проблеми та успіхи. Безробіття та зловживання алкоголем провокують ріст кількості молодих сімей, які прийнято називати «неблагополучними». Через спосіб життя батьків, діти в таких сім’ях ростуть в несприятливих умовах, кожного дня наражаючись на небезпеку. Патронаж таких сімей – також робота Лілії Іванівни. І така її вдача, що не може вона лише номінально працювати з ними – склав акт про умови проживання, поклав у папку і вважай виконав роботу… Не буде її серце спокійним, поки молоді батьки зловживатимуть, а діти будуть вештатись по селі голодні та без нагляду. Через наполегливість Лілії Іванівни вже не одна така сім’я  змінила спосіб життя, перестали зловживати алкоголем, почали працювати. Цим врятовано сім’ї, здоров’я та життя дітей.

Робочий день Лілії Гравченко не обмежується рамками «з дев’яти до шести».  По допомогу та пораду до неї звертаються в будь-який час – ніколи не відмовить. Коли спостерігаєш за її роботою по прийому документів на оформлення допомог матусям, субсидій, пільг, то складається враження, що вболіває вона за кожного. Адже від правильності заповнення документів, іноді залежить, чи зможе людина хліба купити, чи будуть діти в теплі морозні ночі проводити, чи будуть завтра кошти в пенсіонера на повсякденні ліки. І з якою радістю, ніби за саму себе, іноді пізно ввечері вручає односельцям повідомлення про призначення допомоги.

Під особливою опікою Лілії Гравченко люди одинокі та похилого віку. Тут фахівець з соціальної роботи – не лише знавець законів та порядку подання документів. Для цієї категорії вона і психолог, і подружка, і уважний співрозмовник. Адже заповнення документу супроводжується бесідами про наболіле і, іноді, затягується на години. І для кожного в Лілії Іванівни знайдеться і час, і порада, і добре слово.

«Малеча та старенькі мають бути захищені» – така життєва позиція Лілії Гравченко. Саме її вона без роздумів реалізує в повсякденній роботі. І саме для більшої її реалізації прийняла рішення балотуватися у раду новоствореної Калинівської громади. Адже впевнена, що при вирішенні соціально важливих питань, на першому місці має бути турбота про пенсіонерів та дітей. Адже їх благополуччя – це показник благополуччя всієї громади.

 

Теги: , ,