«Наш край» заявляє про спроби зриву виборчого процесу у Новому Бузі

Миколаївська обласна організація політичної партії «Наш край» заявляє про спроби зриву виборчого процесу у Новобузькому районі. Головою Новобузької районної виборчої комісії   А. Пелепюк-Матвійчук та головою Новобузької міської виборчої комісії І.А. Кір`яновою, ймовірно, порушено вимоги Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад».

Так, Новобузькою міською виборчою комісією зареєстровано кандидатом у депутати міської ради ОТГ одну людину на одному виборчому окрузі від двох суб’єктів подання, а саме: партії «Народний фронт» і партії «Самопоміч», що є грубим порушенням ст.35 Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад». Також, кандидатами у депутати зареєстровані люди, які є діючими кандидатами у депутати Новобузької районної ради від інших суб’єктів висування, що, так само, є порушенням ст.41 Закону та невиконанням зауважень ЦВК щодо неможливості одночасного балотування.

Згідно Календарного плану проведення перших місцевих виборів рад ОТГ, які відбудуться 30 червня 2019 року, до 14 червня пройшло формування складу дільничних виборчих комісій. З матеріалів, надрукованих  у Новобузькій газеті «Вперед» №48 (11565) від 18.06.2019р. стало відомо, що деякі кандидатури, які подавала наша партія, стали членами комісій від інших політичних сил або введені за поданням голови районної виборчої комісії, що є грубим порушенням ст.23 вищезазначеного Закону.

Враховуючи виявлені порушення, представники Новобузької районної організації партії «Наш край», спільно із представниками інших політичних сил, права яких також було порушено при формуванні складу ДВК, намагалися подати до районної комісії звернення щодо з’ясування обставин події. Але, невідома людина, яка перебувала на той час у кабінеті з написом «Новобузька районна виборча комісія» та назвалася бухгалтером комісії, у грубій та принизливій формі намагалася позбутися представників політичних партій. В процесі інциденту був викликаний наряд поліції та пізніше приїхала голова РВК А. Пелепюк-Матвійчук, яка відмовилась прийняти звернення «від невідомих осіб» та продовжила ображати людей, намагалася вирвати та розірвати документи, забороняла проводити зйомку події.

Миколаївська обласна організація політичної партії «Наш край» вимагає від голови районної виборчої комісії А. Пелепюк-Матвійчук  привести склад дільничних виборчих комісій у відповідність поданням. Якщо найближчим часом цього не буде зроблено, то «Наш край» буде вимушений звернутися до Центральної виборчої комісії та правоохоронних органів щодо порушення виборчого законодавства.

В тому числі, вимагаємо від посадових осіб Новобузьких виборчих комісій дотримуватися норм діючого законодавства, припинити чинити тиск на  представників політичних сил та нагадуємо про прийняту присягу членами комісій, яка звучить так: «Я, беручи на себе повноваження члена виборчої комісії та усвідомлюючи свою високу відповідальність перед Українським народом, присягаю додержуватися Конституції та законів України, чесно і сумлінно виконувати свої обов’язки, виходячи з принципів верховенства права, законності, об’єктивності та неупередженості, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України».

 

Теги: , , ,