«Держпродспоживслужба визнала незаконним підвищення тарифу на воду в Снігурівці», — НАШ КРАЙ

Реагуючи на колективне звернення жителів Снігурівки, Управлінням Держпродспоживслужби була проведена перевірка з питання обґрунтованості тарифів на воду, встановлених виконкомом Снігурівської міської ради для КП «Снігурівський комунальник». За результатами перевірки, підвищення тарифів на воду у Снігурівці визнано незаконним. Про це повідомив голова Миколаївської обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін.

За його словами, перевіркою було встановлено, що без наявності інвестиційної програми до складу тарифу включена рентабельність, а це є порушенням Закону України «Про питну воду, водопостачання і водовідведення». В тому числі  у калькуляцію тарифу включено всю заробітну плату виробничого персоналу підприємства, в тому числі тих працівників, які займаються вивезенням рідких побутових відходів. Для приватного і комунального секторів сформовано і встановлено різні тарифи. Але, чинним законодавством встановлення тарифів за категоріями споживачів не передбачено. Як наслідок, відносно підприємства, за результатами перевірки, застосовано адміністративно-господарські санкції в розмірі майже 64 тисячі гривень.

«Майже 30 тис. гривень підприємство зобов’язують повернути споживачам за час дії незаконного тарифу.  2,6 тис. гривень потрібно повернути в бюджет (пільги, субсидії). Підприємству видали припис з вимогою виправити порушення порядку формування тарифу. «Наш край» наполягає, що «нове керівництво» Снігурівської ОТГ в особі Леоніда Голоблі має вибачитися перед усіма жителями міста, звільнити директора водоканалу Мамоненко і стягнути з нього всю необхідну суму», – зазначив Юрій Кормишкін.

В свою чергу депутат Миколаївської обласної ради від «Нашого краю» Олена Донченко, яка є кандидатом в народні депутати України по 130 округу, наголошує на тому, що таке безвідповідальне ставлення до людей з боку влади може привести до невиправних наслідків.

«Всі разом ми змогли домогтися справедливості, проте це ще не все, що треба зробити, щоб люди почали отримувати якісні послуги за ринкові ціни. Через скарги снігурівчан «Наш край» неодноразово наголошував на аналізі якості води та перевірці технічного стану водопровідної системи. На наші звернення ні керівництво підприємства, ні тодішній мер, а нині діючий голова ОТГ не реагували потрібним чином. Але така байдужість з боку влади та чиновників може привести до невиправних наслідків – на кону здоров`я людей, здоров`я наших з вами дітей. Звісно, хотілося б, щоб до вирішення проблеми питної води снігурівчан долучилися існуючі народні обранці, але на жаль, ми бачимо, що це питання не стоїть для них серед нагальних. Оскільки за увесь час каденції жоден з них не спромігся навіть поцікавитися: а яку воду п’ють наші люди», – зазначає Олена Донченко.

Депутат відмітила, що проблема водопостачання та водовідведення існує в кожному районі області. Самотужки, на думку Олени Донченко, громадам буде дуже важко справитись з вирішенням даного питання в короткі терміни. Для комплексного вирішення питання повинна бути взаємодія громад, обласної ради та депутатів Верховної Ради України.

«Інфраструктурна субвенція, місцеві програми, підтримка обласним бюджетом. Тільки таким чином – спільно можна спробувати вирішити проблему з водою в наших громадах», – підкреслює Олена Донченко.

Нагадаємо, що 7 червня 2019 року за ініціативою «Нашого краю» у Миколаївському окружному адміністративному суді зареєстровано позовну заяву  про визнання  неправомірним рішення виконкому Снігурівської міської ради, прийнятого за ініціативою КП «Снігурівський комунальник» щодо підвищення вартості тарифу на водопостачання та водовідведення до 46 гривень. Засідання відбудеться 15 липня 2019 року.

Теги: , , , ,