Проблему питної води в селах можливо вирішити, якщо буде системний підхід, – Олена Донченко

Постійна відсутність інвестицій та уникнення вирішення проблеми питної води, особливо в селах, може привести до того, що найближчим часом населені пункти можуть зовсім залишитись без питної води. Про це під час зустрічі з жителями Березнегуватського району розповіла кандидат в народні депутати України по 130 округу від партії «Наш край» Олена Донченко.

Спілкуючись з місцевими жителями щодо проблем населених пунктів району, де гостро стоїть питання водопостачання не те що питної, а, навіть, технічної води, Олена Донченко зазначила, що проблема водопостачання та водовідведення – це проблема загальноукраїнська і для її вирішення  необхідний системний підхід, визначений на рівні держави. Як стверджує кандидат в народні депутати України, для повного оновлення інфраструктури водопостачання та водовідведення необхідно близько 10 років. На державному рівні не зроблено ані кроку для вирішення цього питання.

«Система водопостачання та водовідведення в містах та деяких селах будувалась дуже давно. Інфраструктура цих життєво важливих об’єктів знаходиться не просто в поганому, а критичному стані. Ми повинні розуміти, поки що на рівні держави не зроблено жодного кроку для вирішення проблеми водопостачання та водовідведення, особливо те, що стосується саме питної води. Постійна відсутність інвестицій і уникнення вирішення питання приводить до того, що в багатьох селах уже сьогодні немає питної води, в окремих районах – рівень води настільки упав, що насоси не справляються з навантаженням», — говорить Олена Донченко.

В першу чергу, на думку кандидата в народні депутати України, потрібно інвестувати в життєво важливі ресурси і, якщо не розпочати сьогодні займатися зношеністю, а, подекуди, і відсутністю необхідної інфраструктури – біда не за горами.

«Відновлення інфраструктури водопостачання та водовідведення уже відпрацьоване в сусідній Польщі. Системне інвестування, залучення інтелектуального ресурсу в цю сферу змогло вирішити проблему назавжди. В Україні ситуація надскладна. До цих пір не зрозуміло, в якій точці координат знаходимося. А що стосується питання управління водою, то Україна знаходиться на рівні «третього світу». З великими труднощами відбувається залучення інвестицій світових та європейських донорів, ще складнішим є питання освоєння цих коштів. Державна система неналаштована на допомогу по вирішенню цієї проблеми», – заявила Олена Донченко.

Депутат відзначає, що в разі залучення таких інвестицій в країну, доведеться пройти через складну систему імплементації проектів, міжнародну тендерну процедуру, до якої, як вважає Донченко, чиновники також малопідготовлені. Тільки на паперову роботу піде багато часу, але це потрібно зробити для того, щоб питання було вирішене по всій країні загалом.

«Поки ми не перейшли за червону межу, країні потрібно направити всі свої сили для послідовного і комплексного вирішення цієї проблеми. Щоправда, завжди потрібно розраховувати і на свої власні сили. Тож на місцях повинні працювати місцеві програми по забезпеченню населення питною водою. Тому що, наприклад, жителі села Мурахівка, в якому води зовсім немає, якщо будуть чекати ще 10 років, то в цьому селі зовсім не залишиться людей», — зазначає кандидат.

Олена Донченко впевнена, що деякі питання в Березнегуватському районі по водопостачанню можливо вирішити і на місцевому рівні, при хорошій підтримці з боку обласної ради чи народного депутата.

«Якщо говорити про воду. В Березнегуватському районі, по великому рахунку, вода є тільки в трьох селах: Сергіївка, Червонопілля та Біла Криниця. В інших — з питною водою проблеми. В деяких селах проблема і з технічною водою. Але в тому ж селі Новоочаків можливо завершити хоча б той проект, який уже є – провести водопровід людям по домам. На це потрібно близько 2,5-3 млн. грн. Якщо не виходить вирішити питання за рахунок співфінансування місцевого та обласного бюджетів, то потрібно подавати проект і через народного депутата заводити інфраструктурну субвенцію», — пропонує шляхи вирішення Олена Донченко.

Вона розповіла, що на своєму окрузі в Снігурівському районі, де вона є діючим депутатом Миколаївської обласної ради від партії «Наш край», питання водопостачання вирішується власними силами.

«На Снігурівщині також є проблеми з водою. І є села, де води зовсім немає. Разом з людьми ми домовились самотужки вирішувати це питання. Писали проекти, захищали на обласній комісії. В цьому році башти Рожновського будуть встановлені. Паралельно, в школи Снігурівки встановлюємо обладнання по очистці води – діти повинні пити чисту воду. В Березнегуватому, як і в багатьох інших районах пропоную розпочати з таких самих кроків. А на державному рівні потрібно налаштовувати народних депутатів на продуктивну роботу у вирішенні цього питання. Уже парламентарі, як законотворці та представники окремих округів, повинні добиватись комплексного і системного вирішення проблеми питної води в Україні. Це одна біда на всіх. Шкода, що до сьогоднішнього дня не зроблено ані кроку», — сказала Олена Донченко.

Теги: , , , , , , , , , ,