«Пам’ятайте, що ви слуги народу», — Донченко закликала майбутніх парламентарів посилити конституційно-правовий статус місцевого самоврядування

Ефективність влади на місцях буде гарантувати не швидкоплинне перезавантаження, а закріплення положень щодо децентралізації державної влади в Україні та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування в Конституції України. Такої думки дотримується депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Олена Донченко.

Вона впевнена, що новообраний парламент, після навчання на курортах Трускавця та прийняття присяги народного депутата, повинен одразу ж приступити до врегулювання адміністративно-територіального устрою держави та доопрацювання законодавчого підґрунтя для якісного завершення реформування місцевого самоврядування.

«В вересні, як було анонсовано, народні обранці, після тривалого навчання на курорті в Трускавці, приступлять до роботи. «Наш край», поки що, просто закликає новообраний парламент – зверніть увагу не на те, як скоріше провести дострокові місцеві вибори, а на те, щоб якомога якісніше завершити реформування місцевого самоврядування. Це дійсно важливо. Ми розуміємо, що для багатьох з народних обранців слово «децентралізація» зовсім нове, але маємо надію на те, що місяця буде достатньо для того, щоб ознайомитись з основами життєдіяльності країни, економічними показниками, законодавчою базою, яка регулює всі галузі життя українців. Акцентуємо увагу на тому, що ефективність влади на місцях буде гарантувати не швидкоплинне перезавантаження, а закріплення положень щодо децентралізації державної влади в Україні та посилення правового статусу місцевого самоврядування в Конституції України», — зазначила Олена Донченко.

Депутат підкреслила, що сьогодні у громад та у людей, які ратують за вдосконалення влади на місцях, виникає багато питань, одне з яких: чи справиться новий парламент з реформою децентралізації.

«Чи зможе осилити новий парламент реформу децентралізації? Маю надію, що так. Тому що, якщо результати, отримані за п’ять років підуть нанівець, гріш-ціна такому парламенту. Сьогодні громади затамували подих. Відлік пішов практично на дні. Реформа повинна завершитись в 2020 році. Але, на жаль, швидкоплинність часу змушує задуматись над тими завданнями, які сьогодні стоять перед Верховною Радою України. І виникає логічне питання: чи встигнуть? Чи встигнуть доопрацювати законодавчу базу, чи встигнуть збалансувати адміністративно-територіальний устрій держави, чи встигнуть провести об’єднання добровільне в тих районах, де громади не проявили активності. Поки що тільки чути обговорення дострокових місцевих виборів. І це ще більше лякає громади, особливо ті, які щойно об’єднались. Не говорячи вже про такі райони, як, наприклад Кривоозерський та Врадіївський, де на сьогоднішній день немає жодної громади. Що на них чекає та чи є бачення того, як вони будуть жити далі. Чи буде сьогодні парламент і уряд чути  та прислухатись до громад? Та чи готові сьогодні громади вголос говорити про свої прагнення та разом з державою визначати свій власний вектор розвитку?», — озвучила думки багатьох Олена Донченко.

Вона також підкреслила, що «Наш край», як партія місцевого самоврядування, з багатьма громадами області пройшла всі етапи від формування до становлення, тож Олена Донченко закликала новообраних народних депутатів пам’ятати, що вони слуги народу.

«Наша команда з багатьма громадами нашої області пройшла всі етапи формування та становлення. На сьогодні в Миколаївській області створено тільки 49,5% громад від запланованого. Так, план можна корегувати, але не потрібно ламати людей та кромсати райони тільки задля політичної, а не фактичної влади. Ламати – не будувати. Пам’ятайте, що ви слуги народу», — зазначила Олена Донченко.

Теги: , , , , , ,