Батьки підтримали вимогу «Нашого краю» про недопущення закриття школи-інтернат та підписались під зверненням до Зеленського та Разумкова

Батьки учнів санаторної школи-інтернату № 4 підтримали позицію «Нашого краю» та його голови Юрія Кормишкіна щодо недопущення закриття закладів. Підписи батьків будуть прикріплені до проэкту звернення депутатів обласної ради, яке пропонується прийняти на найближчій сесії. Батьки вихованців вимагають у спікера Верховної Ради та президента ветувати закон про освіту, переглянути його і виключити норми, якими передбачено практично ліквідацію спеціалізованих навчальних закладів.

На початку року Верховною Радою був прийнятий закон «Про загальну середню освіту ». У цьому законопроекті зазначено, що з 2020 року санаторні школи повинні припинити набір учнів у 1-9 класи. У Миколаївській області є санаторні школи-інтернати для дітей з серцевими захворюваннями, туберкульозом та сколіозом.

Санаторна школа-інтернат № 4 для дітей із захворюванням на сколіоз у Миколаєві – одна з тих, яка опинилася під загрозою. На сьогодні в навчальному закладі проходить навчання та профілактичне лікування близько 600 дітей.

«База нашої школи на сьогодні відповідає всім вимогам як Нової української школи, так і санаторного закладу. Протягом всього дня у дітей чергуються навчання та профілактичні процедури. В нас особливі діти. І організація їх навчального процесу вимагає індивідуального підходу і особливої програми. У нас навчаються діти, у яких сколіоз є як основнім захворюванням, так і супутнім», — розповідає директор закладу Анжела Гуріна.

В школі функціонує басейн, три спортивних зали (загальна, для дітей молодшої школи та тренажерна), кабінети ЛФК, фізіотерапевтичний, масажний. Протягом дня діти отримують повний обсяг лікувально-профілактичних процедур.

Бабуся та опікун Володимира Рогатінова, учня дев’ятого класу, розповідає, що саме перебування з першого класу в цьому закладі позитивно відобразилось на здоров’ї онука.

«У онука основний діагноз ДЦП. Коли ми прийшли до школи у перший клас, він пересувався на ходунках і мав супутній діагноз – сколіоз ІІІ ступеня. Сьогодні він вже у дев’ятому класі, при пересуванні користується милицями і має сколіоз І ступеня. Це все завдяки щоденним профілактичним заняттям в школі. Якщо сьогодні це все закрити, то куди діватися дітям? За статистикою, у нас кожна третя дитина зараз має такі проблеми зі здоров’ям», — розповіла бабуся учня Наталя Весіна.

Не розуміють такого закону й батьки інших дітей.

«На державному рівні закривати такі школи – це злочин. Нашим дітям, які відрізняються від здорових, немає куди йти. Я, коли узнала, у мене був шок і паніка. Я взагалі не знаю, як можна було таке придумати»,  — висказала позицію батьків мама учениці закладу Наталя Буджиган.

Голова обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін підтримує позиції батьків, які можуть залишитись один на один зі своїми проблемами і з ризиком за власний кошт оздоровлювати своїх дітей, які потребують особливої уваги.

«Чому ж раптом народні обранці вирішили, що подібні навчальні заклади в Україні не потрібні? Невже вони побачили в них велику статтю витрат? Я нагадаю, що школи-інтернати отримують фінансування з обласного бюджету, який, в свою чергу, наповнюється зі сплати податків тих самих батьків. У законопроекті не вказано жодної альтернативи», — встав на захист Кормишкін.

Підписи, зібрані «Нашим краєм», будуть передані до обласної ради.

«Сподіваюсь, що, все ж таки, наш гарант почує батьків та дітей, і закон не буде підписаний в такому вигляді. Адже, наша задача, максимально допомогти дітям з вадами здоров’я соціалізуватися та створити умови для їх навчання та розвитку. А цим законом ці всі умови, які створювались в школах-інтернатах, буде зруйновано», — резюмував Кормишкін.

Теги: , , , ,