«Слуги народу» наплювали на учнів шкіл-інтернатів та розблокували підписання закону «Про загальну середню освіту», — Кормишкін

Верховна Рада України не змогла скасувати своє рішення від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» №0901-П. Всього за Постанову, якою могли скасувати попереднє рішення, проголосувало 58 депутатів.  Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив депутат обласної ради, голова областної організації «Наш край» Юрій Кормишкін.

Це означає, що спеціалізовані школи-інтернати, яких в Україні більше 65 уже реально наблизились до повного знищення. Тепер проєкт закону можуть підписати глава парламенту Дмитро Разумков і відповідно президент Володимир Зеленський.

«Враховуючи результати голосування «Слуги народу», здається мені, що ці народні депутати і наступного разу не стануть на захист більше 20 тис. дітей, які отримують освіту та реабілітацію в цих школах, не підтримають фахівців, які після закриття шкіл, навряд чи, залишаться працювати в Україні», — повідомив Кормишкін.

Депутат наголосив, що «Наш край» вкотре закликає голову Миколаївської обласної ради Вікторію Москаленко скликати терміново сесію обласної ради для прийняття звернення до голови Верховної Ради України та президента України  з закликом не підписувати Закон без врахування зауважень та вимог регіонів.

«І, на останок, народні депутати України від «Слуги народу», обрані від Миколаївщини, мало того, що не озвучили позицію батьків та представників шкіл-інтернатів нашої області, вони навіть не проголосували за відміну рішення про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту». Половини нардепів від Миколаївщини на засіданні Ради не було, друга половина – утрималась від голосування. Цікаво, як тепер ці депутати будуть дивитися в очі батькам та дітям, для яких спеціалізовані школи інтернати є єдиними учбовими закладами, в яких можливо повноцінно розвиватись та проходити соціалізацію», — резюмував Кормишкін.

Нагадаємо, що батьки учнів санаторної школи-інтернату № 4 підтримали позицію «Нашого краю» та його голови Юрія Кормишкіна щодо недопущення закриття закладів. Підписи батьків будуть прикріплені до проэкту звернення депутатів обласної ради, яке пропонується прийняти на найближчій сесії. Батьки вихованців вимагають у спікера Верховної Ради та президента ветувати закон про освіту, переглянути його і виключити норми, якими передбачено практично ліквідацію спеціалізованих навчальних закладів.

 

Теги: , , , ,