Українці, які захворіють на коронавірус, будуть кинуті владою на призволяще

Знищена медреформою інфраструктура охорони здоров’я в Україні не готова до епідемії коронавірусу – влада втратила контроль та не зможе допомогти. Про це заявив співголова пратії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, сьогодні країна не готова до боротьби з коронавірусом.

«Ситуація із коронавірусом демонструє повну неготовність України до боротьби із можливою епідемією. Ми не володіємо ані відповідною інфраструктурою, ані шпиталями для таких інфекційних хвороб, ані потрібними структурами у регіонах. Медична реформа зруйнувала попередню систему захисту здоров’я, натомість запропонувавши українцям систему опорних лікарень, які лише мають розбудовувати нову систему. А захист потрібен вже зараз!», – зазначив Олександр Мазурчак.

На думку співголови партії «Наш край», влада має терміново переглянути та адаптувати під реальні виклики медреформу, яка поки що «відома» лише скороченням медиків та падінням темпів вакцинації українців.

«Потрібно для регіонів та кожної громади розробити окремо просту й зрозумілу покрокову інструкцію, як діяти для виявлення інфікованих, протоколи лікування та як і де розгортати відповідну інфраструктуру», – заявив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що про неготовність України до епідемії свідчать міжнародні рейтинги.

«Згідно з рейтингом Global Health Security Index, готовність України боротися з епідеміями визначена як «нижче середнього» (38 балів зі 100). За рейтингом NUMBEO щодо стану охорони здоров’я, Україна опустилася із 63 місця у 2016 до 78 у 2020 році», – переконаний Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, У грудні 2019 року у китайському місті Ухань було зареєстровано спалах пневмонії. Пізніше з’ясувалося, що причиною захворювання став раніше невідомий вид коронавірусу. Загалом інфіковано вже понад 28 тис.осіб, померло – 560.

Теги: , ,