«Новобузька лікарня має стати на рівні опорної», — Володимир Поточняк

Депутат Миколаївської обласної ради від «Нашого краю» Володимир Поточняк взяв участь у виїзному прийомі депутатів та голови обласної ради у Новобузькому районі. Серед об’єктів, які відвідали обранці, була Новобузька районна лікарня, яка не увійшла до числа опорних у процесі медичної реформи. Володимир Поточняк вважає, що даний медичний заклад, навіть, без урахування статусу «опорна» уже відповідає багатьом складовим, які повинні бути наявні в опорних лікарнях. Депутат впевнений, що Новобузька лікарня може отримати статус «опорної», а разом з тим підвищити рівень надання медичних послуг населенню.

«Лікарня достатньо потужна, має і матеріальну базу, і кадровий потенціал для того, щоб бути опорною. Не зважаючи на пропозиції, які звучали на засіданні госпітальної комісії, щоб опорною була Новобузька лікарня, адміністрацією та управлінням охорони здоров’я була подана Баштанська. Я, як медик, вважаю, що кваліфікація і потенціал медичних закладів було розкрито недостатньо для прийняття рішення. Впевнений, що у Новобузької лікарні ще є можливість стати опорною та підтвердити свою відповідність вимогам», – розповів Поточняк.

Депутат зауважив, що лікарня надає невідкладну цілодобову допомогу у режимі 24/7, функціонує реанімаційне відділення, потужний операційний блок, є сучасне обладнання, комп’ютерний томограф, зокрема.

«Вважаю за необхідне переглянути підхід до визначення опорних закладів та розширити список. Адже 6 опорних медичних закладів – це не догма. В деяких областях таких опорних лікарень 10, хоча кількість пацієнтів та населення практично однакова. Все залежить тільки від медичного закладу, персоналу та відповідності критеріям, які необхідні для включення в перелік та одержання статусу. Особисто я вважаю, що за Новобузьку лікарню ми ще поборемось, як і за інші медичні заклади, які не повинні залишитись осторонь уваги місцевого самоврядування. Всі разом з місцевих та обласного бюджетів ми повинні щорічно направляти кошти на покращення матеріально-технічної бази всіх без винятку лікарень нашої області та зберегти мережу медичних закладів не тільки як будівель, але й як постійно діючих установ по наданню медичних послуг та збереженню здоров’я наших людей», — розповів Володимир Поточняк.

Зауважимо, що опорні лікарні – це лікарні, які в режимі 24/7 будуть надавати допомогу в екстрених випадках: таких, як інсульт, інфаркт, складні пологи, надання екстреної допомоги новонародженим, допомогу у випадку політравм. Саме в опорні лікарні доправлятимуть пацієнтів з тяжкими травмами. Наприклад, після аварій. Для зручності повинні бути розроблені маршрути екстреної швидкої, аби шлях до медичного закладу не перевищував годину.

Теги: , , ,