ЧИ БУДУТЬ В ОБЛАСТІ ДОРОГИ?

Дороги Миколаївської області більше не будуть ремонтуватись за рахунок перевищення митних платежів. Після реформування Державної митної служби та в результаті приєднання Миколаївської ДМС до Чорноморської митниці Держмитслужби, Миколаївська область втратила можливість відновлення митного експерименту та направлення 50% перевиконання митного збору на відновлення інфраструктури області. Тепер, згідно даних державного бюджету на 2020 рік, всі кошти з 16 митниць будуть надходити до держбюджету та виключно Кабмін буде приймати рішення, на які регіони та на яку інфраструктуру направляти кошти.

Враховуючи той факт, що і в бюджеті Миколаївської області в частині доходів не визначено жодної статті, яка б передбачала поповнення бюджету від діяльності митниці, можна прийти висновку, що кошти, якщо і планується направити, то в сусідню Херсонську область, де тепер і знаходиться центр Чорноморської митниці.

Загалом на ремонт та утримання доріг обласним бюджетом передбачено трохи більше 40 млн. грн за рахунок коштів місцевого бюджету та 556 млн. грн на утримання та розвиток автомобільних доріг за рахунок субвенції з державного бюджету. Сюди входить в тому числі субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць та доріг комунальної власності у населених пунктах.

При тому, варто зазначити, що 556 млн. грн тільки закріплені в бюджеті, фактично їх ще немає і не факт, що вся сума буде отримана та використана в повному обсязі. Особливо, враховуючи ще й той факт, що в планах Міністерства інфраструктури об’єднати Миколаївську і Херсонську служби автомобільних доріг з центром в Херсонській області.

До речі, реакції на таку ініціативу Міністерства від Олександра Стадніка ще й досі немає, як і не було жодних коментарів щодо об’єднання митниць з центром не в Миколаївській, а в сусідній Херсонській області. В тому числі, враховуючи можливе об’єднання Служби автомобільних доріг з центром в Херсонській області, хотілося б отримати бачення обласної державної адміністрації щодо ходу виконання Постанови Кабінету Міністрів України №36 від 27 січня 2020 року «Деякі питання дорожнього господарства», якою передбачено затвердження переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році та обсяги бюджетних коштів для їх фінансування за рахунок спеціального фонду державного бюджету за бюджетною програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення». Постановою закріплено фінансування траси Н-11 Дніпро – Миколаїв (через м. Кривий Ріг) на загальну суму 200 765, 645 тис. грн.. та Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв на загальну суму 1 783 548,8 тис. грн.. Тобто на об’єкти капітального ремонту автомобільних доріг Миколаївщини закріплено 1 984 314,447 тис. грн.. На об’єкти поточного середнього ремонту автомобільних доріг передбачено 2 181 221,621 тис. грн..: Н-11 Дніпро – Миколаїв (через м. Кривий Ріг) на загальну суму 1 521 330,321 тис. грн..; Т-15-13 Нечаяне – Очаків (окремими ділянками) на суму 605 133,9 тис. грн..; Т-15-07 Миколаїв – Парутине – Очаків – база відпочинку «Чорноморка» (окремими ділянками) на суму 54 757,4 тис. грн.. Загалом на капітальний та поточний ремонти заплановано 4 178 536,068 тис. грн.. Враховуючи кошти передбачені обласним бюджетом, державним бюджетом, а також згідно зафіксованих в Постанові Кабміну напрямів дорожнього сполучення та приблизного фінансування, в середньому Миколаївщина в 2020 році повинна отримати 4 738 537 тис. грн..

Виникає логічне запитання: чи справиться Миколаївська обласна державна адміністрація з завданням отримання та освоєння цих коштів? Чи відстоїть збереження Служби автомобільних доріг в Миколаївській області? А якщо ні, то, як ви думаєте, Херсонський САД буде зацікавлений в ремонті доріг та виконанні вчасно всіх вимог по освоєнню коштів для сусідів?

19.02.2020

Теги: , ,