«Наш край» у Новому Бузі ініціював звернення до Верховної ради про збереження статусу міста

Фракція політичної партії «Наш край» у Новобузькій міській раді з міським головою Максимом Лагодієнко ініціювали  звернення до Верховної Ради України у зв’язку з можливою втратою статусу міста в разі впровадження адміністративно-територіальної реформи.

Відповідне рішення прийнято на сесії, яка відбулася 24 лютого, і підтримано одноголосно всіма депутатами.

«Законопроект передбачає, що, якщо кількість населення в адміністративно-територіальній одиниці менше 20 тисяч, статус міста втрачається. Ми хочемо запобігти цьому. Якщо це станеться, то 5 міст в Миколаївській області змінить свій статус міста на селище міського типу або, взагалі, село. Нам є що відстоювати. Потрібно враховувати й інші критерії при призначенні статусу населеному пункту – інфраструктура, виробництво тощо»,  — прокоментував рішення міський голова Нового Бугу Максим Лагодієнко.

Як відомо, в грудні 2019 року Кабінет міністрів схвалив законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України», згідно з яким містом може бути населений пункт, в якому постійно проживає не менше 20 тисяч осіб. Населення Нового Бугу становить 15 тисяч осіб.

Теги: , , ,