У Калинівці освячено хрести новозбудованого Юрієм Кормишкіним храму

Майже два роки тому аграрій, генеральний директор ТОВ «СП групи компаній «ПАЕК», депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Юрій Кормишкін разом із служителями церкви заклав перший камінь будівництва Храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Калинівка Єланецького району. Весь цей час жителі громади спостерігали за будівництвом – рік вистоювався фундамент, у серпні цього року почали зводитись стіни, і ось вже над площею Калинівки заблищали купола, а початок весни ознаменувався визначною подією – освяченням хрестів та закладанням капсули.

Ще задовго до початку заходу на площу почали сходитись жителі Калинівки.

«Всі раді, дуже раді, що нова церква у нас. Зараз служби проходять в старому клубі. На Пасху дуже багато людей до нас приїздить з Уральського, з Маложенівки. А тепер, як буде нова, дуже багато людей буде ходить і приїзжать», — поділилась враженнями корінна мешканка Калинівки 66-річна Любов Чуксікова.

«Всю ніч йшов дощ, а на ранок, в день освячення Бог дав нам таку сонячну погоду. Люди дуже чекали цього дня. Таке рішення Юрія Анатолійовича Кормишкіна будувати церкву – це блага справа. Відтоді, як в Калинівці відродилися служіння в колишньому клубі, я староста у церкві. Дивіться, скільки людей сьогодні до нас з’їхалося із сусідніх сіл», — розповіла Катерина Корчаковська.

Крім місцевого священнослужителя – настоятеля нової церкви в освяченні взяв участь протоієрей Миколай з Єланця. Провів обряд освячення та благословив на подальше будівництво архієпископ Вознесенський і Первомайський Олексій.

«Зараз багато говорять про курс долара, фінансове положення, та ніхто не говорить про душу, про те, що потрібно залишатися людьми. Багата людина та, яка віддала, тому що вже не відбереш і не вкрадеш цього у неї. Ми маємо молитися за Юрія Анатолійовича, бо як кажуть «багато званих- мало обраних». Багато людей на землі, які мають можливість побудувати церкву, але одиниці це роблять. І буде ця церква стояти. Нас вже не буде, і у церкві будуть правити і молитись, і за її засновників, зокрема», — звернувся до присутніх архієпископ Вознесенський і Первомайський Олексій.

Висловив вдячність Юрію Кормишкіну і калинівський священник, отець Миколай.

«Цей храм – це мрія мого життя і наших прихожан. Сьогодні ми зібрались освятити хрести завдяки Юрію Анатолійовичу, нашому меценату, який за такий короткий час допоміг побудувати цей святий Храм. Хай Господь благословляє його, його сім’ю і допомагає в усіх справах», — подякував отець Миколай.

Крім освячення хрестів, в цей день архієпископом Вознесенським і Первомайським Олексієм була освячена капсула на заснування храму, яку Юрій Кормишкін замурував власноруч в центральній частині церкви.

«Чому я будую цей храм? Я просто хочу сказати цим «дякую» землі, людям, з якими я розпочав працювати в 2005 році. Дякую, що мене прийняли, що я тут працюю. Хочу сказати, що коли перебував на святій горі Афон і спілкувався з отцем Макарієм, розповів йому, що будується церква. І отець Макарій передав на наш храм ікону Святої Богородиці, якій декілька сот років. Ще раз дякую всім вам», — звернувся до присутніх Юрій Кормишкін.

Освячені хрести одразу ж були встановлені на купола. Найближчим часом на церкву буде встановлено дзвони і буде проведено оздоблення всередині храму.

 

 

 

 

 

 

Теги: , , ,