Чистий четвер 2020: що потрібно робити у чистий четвер, а чого не можна

У Чистий четвер потрібно очиститися як духовно, так і фізично, а також провести прибирання в будинку.

Традиції Чистого четверга

У цей день потрібно очиститися як духовно, так і фізично. Вважається, що вода в цього дня має цілющі властивості і якщо викупатися в Чистий четвер до сходу сонця, то можна зміцнити здоров’я і позбавитися від негативної енергетики. Перед купанням рекомендується прочитати молитву.

У Чистий четвер потрібно прибирати й доводити до ладу свій будинок. Необхідно вимити підлогу, вікна, стіни, стелі, а також витерти пил і викинути все сміття. Згідно з повір’ям, так можна позбутися від усього негативу, який накопичився в оселі протягом року.

Здавна вважається, що у кого в Чистий четвер у будинку бруд, то й весь рік проведе у сварках. Великий четвер — останній день перед Великоднем, коли можна займатися господарськими справами.

Варто пам’ятати, що з Чистого четверга на Страсну п’ятницю не варто залишати невимитий посуд і замочену, але не випрану білизну. Господині у цей день також випікають паски, розфарбовують яйця. За традицією, вранці ставлять тісто, щоб «піднімалося», а вже після прибирання в будинку беруться до справи. Під час цього процесу потрібно думати тільки про хороше, інакше смачні паски не вийдуть.
Як правильно купатися у Чистий четвер

Як вже було сказано, у чистий четвер потрібно купатися. Це краще робити до сходу Сонця. Але можна і потім — головне, очистити себе. Під час купання важливо прочитати молитву і попросити у Бога вигнати з життя негатив і звернутися за захистом. Купатися краще під душем.

Щоб бути здоровим, умиваючись з ранку потрібно покласти у воду срібний виріб — люди вірили, що така вода може подарувати міцне здоров’я і красу. Умиватися краще саме холодною водою — це наближає до ефекту «природної температури» і додатково загартовує організм.

Що в Чистий четвер не можна робити

Не можна розводити в будинку безлад у Чистий четвер, щоб не загрузнути у сварках. В цей день не можна залишати житло без прибирання. А воду після збирання не можна виливати в будинку або в своєму дворі, її необхідно виносити подалі. Не варто допускати неприємні думки, збирати образи, сваритися, провокувати конфліктні ситуації. Також не варто шкодувати, викидаючи старі речі.

Забороняється знімати пробу з пасок, а випікати великодні ласощі не можна, поки в будинку брудно.

Також, не можна в Чистий четвер позичати гроші та виносити з будинку цінні речі.

Не можна їсти м’ясо, яйця, молочні продукти в цей день, оскільки Чистий четвер припадає на Страсний тиждень Великого посту.

Також забороняються веселощі: не можна співати, танцювати, влаштовувати пишні застілля з вживанням алкоголю.

Чистий четвер гроші

Раніше вірили, що в Чистий четвер для залучення грошей потрібно три рази (вранці, вдень і ввечері) перерахувати всі гроші, що є в будинку, тоді гроші не будуть переводитися протягом року.

 

Теги: ,