«Наш край» закликає владу посилити бюджетну підтримку громад, де залишиться адаптивний карантин

23.05.2020

З 11 травня Уряд зробив перше послаблення карантину. Наступне послаблення — з 22 травня. При цьому запроваджено його новий вид – адаптивний карантин для тих регіонів, де ковід, на думку влади, досить сильний для послаблення заходів. Для таких адаптивних регіонів влада дозволила планові операції, якщо навантаження на лікарні не більше 50%.

Також у регіонах із високим рівнем захворюваності будуть тривати суворі карантинні обмеження. При цьому Прем’єр-міністр Денис Шмигаль каже, що відповідальність за сплеск хвороби у певних регіонах після прийняття рішення про адаптивний карантин буде нести місцева влада.

«Наш край» вважає, що перекидання проблем виключно на місцеву владу – це безсоромне нехтування життям та здоров’ям людей у регіонах. Замість злагодженої роботи всіх гілок та рівнів влади, триває пошук цапа-відбувайла. Партія закликає владу посилити бюджети тих регіонів, де влада запроваджує адаптивний карантин. Адже їхні бюджети й так постраждали від зменшення надходжень через замороження підприємництва та змін до держбюджету, ухвалених після початку загальнонаціонального карантину.

Продовження карантинних заходів ще більше послабить фінансову спроможність цих громад боротися з ковідом та захищати інтереси своїх жителів.

В тому числі на місцевих рівнях «Наш край» закликає обласні адміністрації здійснити детальний аналіз результатів діяльності всіх без виключення громад за перший квартал 2020 року та квітень-травень 2020 року. Такий аналіз фінансово-господарської діяльності дасть можливість оцінити дефіцит бюджетів місцевих рад та по завершенню першого півріччя внести на розгляд депутатів обласних рад пропозиції щодо зменшення такого дефіциту та поповнення бюджетів місцевих рад за рахунок перерозподілу бюджетів областей.

Теги: , , ,