Фракція партії «Наш край» ініціює проведення позачергової сесії і закликає всіх депутатів стати на захист інтересів нашої громади», — заява фракції

26.05.2020

Голова Миколаївської обласної адміністрації Олександр Стаднік, в черговий раз, своїми діями підтвердив, що  поняття «керівництво областю» для нього – не розвиток регіону, а узурпація влади та задоволення власних амбіцій та інтересів. Голова фракції «Наш край» в обласній раді Юрій Кормишкін опублікував заяву фракції щодо дій голови ОДА та ініціював скликання сесії.

В заяві йдеться, що днями Олександр Стадник вніс зміни до розпорядження про створення конкурсної комісії, яка займається відбором керівників комунальних підприємств і закладів, згідно яких в складі конкурсної комісії тепер не буде жодного депутата обласної ради. В склад комісії увійшли лише представники апарату адміністрації.

«Фракція партії «Наш край» в обласній раді звертається до колег, яким небайдуже майбутнє Миколаївщини, встати разом на захист інтересів нашої громади та не допустити свавілля. Миколаївська область – єдина в Україні, в якій повноваження управління майном спільної власності територіальних громад до сих пір залишаються за обласною адміністрацією. Мало того, що Олександр Стаднік, з моменту свого приходу, гальмує процес передачі права управління майном обласній раді, ще й внесенням змін до порядку формування комісії по призначенню керівників повністю усуває від процесу призначення керівників підприємств і закладів, які належать громаді, безпосередніх представників тої самої громади», — говориться у заяві.

У «Нашому краї» стверджують, що за багато років, маючи управлінські повноваження, адміністрація жодного разу не взяла на себе відповідальність за неефективне управління комунальним майном. Багато підприємств ліквідовані, деякі були доведені до банкрутства, приватизовані. Тільки за останню каденцію роботи депутатського корпусу не було надано жодного плану розвитку комунального майна з економічними обґрунтуваннями потреб і кінцевого результату.

«Більш того, є побоювання, що облдержадміністрація на чолі з Олександром Стадніком зовсім не володіє ситуацією стосовно комунального майна. Інвентаризація комунального майна проводиться на первинному рівні, загального списку реального стану об’єктів — немає, реальної балансової вартості і стану — немає, пропозицій щодо розвитку, реорганізації — немає. Більш того, є глибока упевненість в тому, що на багатьох об’єктах орган управління жодного разу не був і погано розуміє специфіку роботи підприємств та організацій», — йдеться у зверненні.

Фракція партії «Наш край» в Миколаївській обласній раді переконана, що призначення або припинення контракту з директором того чи іншого підприємства, організації, установи комунальної власності повинні прийматися колегіально на сесії обласної ради, як єдиного органу, який відповідно до закону, представляє інтереси територіальних громад, сіл , селищ, міст Миколаївської області.

«Фракція партії «Наш край» ініціює проведення позачергової сесії і закликає всіх депутатів стати на захист інтересів нашої громади. Нам потрібно консолідувати зусилля та, нарешті, поставити крапку в питанні передачі права управління майном спільної власності територіальних громад місцевому самоврядуванню. Особливо зараз, в кризових умовах. Також пропонуємо направити звернення до президента України Володимира Зеленського з вимогою дати оцінку діям свого ставленика в області. Зараз в кризових умовах області потрібен досвідчений керівник – господарник, а не людина, повна нездорових амбіцій, чиї дії призведуть до катастрофічних наслідків у всіх напрямках життя та діяльності громад», — наполягають у «Нашому краї».

 

 

Теги: ,