«Наш край»: Децентралізація має бути внесена до Конституції до старту місцевих виборів

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що розраховує вийти на зміни до Конституції в частині децентралізації влади у липні – до старту виборчого процесу цьогорічних місцевих виборів.

Влада вже завершує формування перспективного плану всіх областей: на сьогодні створено 1 029 громад із запланованих 1 300. При цьому Шмигаль визнає, що існують близько 110 конфліктних громад, де центральна влада не змогла забезпечити результативну дискусію для створення ОТГ. У підсумку – численні протести громадян проти місцевих князьків, які перекроюють карту областей під себе.

«Наш край» наголошує, що у Конституції «територіальна громада» не визначена у Конституції. Якщо до місцевих виборів децентралізація не буде внесена до Конституції, це може надати підстави для їхнього зриву. Зокрема, шляхом оскарження у суді.

Партія також закликає пришвидшити дискусію щодо створення нового субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою. Чим швидше це відбудеться, тим швидше громади зможуть працювати за нових бюджетних, адміністративних та податкових відносин. Затягування утворення нового субрегіонального поділу ослабить і громади, і реформу, і державу.

Теги: , ,