«Наш край» пропонує терміново переглянути рішення щодо «конфліктних» громад

04.06.2020

«Наш край» виступає за негайний перегляд рішень щодо створення «конфліктних» громад. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, влада повинна негайно переглянути «конфліктні громади».

«Наприкінці травня Уряд затвердив останні обласні перспективні плани формування громад. Але виявилося, що не всі задоволені цим рішенням та новими кордонами, а тому їхні представники вийшли протестувати під Кабмін. «Наш край» вважає, що Уряд має негайно владнати конфлікт із проблемними громадами», – зазначив Олександр Мазурчак.

Співголова партії наголосив, що першочергово потрібно знайти спільну позицію з протестувальниками.

«Необхідно у короткий термін, щоб не зірвати процес внесення децентралізації до Конституції та проведення місцевих виборів цієї осені на основі нової адміністративної карти держави, обговорити процес утворення громад з протестувальниками та знайти спільну позицію», – переконаний Олександр Мазурчак.

У той же час партія наполягає, зазначив Олександр Мазурчак, що новий поділ держави на ОТГ має містити виключно спроможні громади, щоб не допустити бюджетне донорство одних громад іншими.

«Потрібно врахувати реальні потреби громадян, а не ультиматуми місцевих князьків. Сильна держава може складатися лише із сильних громад», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, 27 травня Кабінет міністрів України завершив один з етапів реформи децентралізації. Зокрема, було затверджено перспективні плани громад в останніх трьох областях – Запорізькій, Львівській та Одеській.