Випробування не закінчуються. Долати їх потрібно разом!

Праця медичних працівників полягає не тільки в наданні хворим професійної медичної допомоги, а й у взаємодії лікаря з колегами та пацієнтами. Аби завоювати довіру пацієнта, лікарю недостатньо бути просто фахівцем, він повинен вміти розу­міти психологічний стан хворого і знаходити відповідний підхід до нього. В одних випадках (і їх переважна більшість), лікар може завоювати довіру хворого з першого знайомства, а в інших — ніколи.

Знання психології людини, терпіння та витримка допомагають у щоденній практиці лікарям та медичним сестрам Очаківщини. Працюючи в різних закладах, у різних колективах, усі вони, наче одна велика родина, радіють новим здобуткам і жалкують за втраченими можливостями.

Медична галузь вже тривалий час перебуває в критичному стані. Відчувають це на собі не лише пацієнти, а й самі медичні працівники. І, якщо сучасні реформатори переконані в успішності своїх ідей, то самі медики, вже втомившись від безкінечної боротьби з кризами за виживання, сьогодні мають менш оптимістичні погляди.

Проте, лікарям, на відміну від представників багатьох інших професій, бездіяльно чекати змін на краще, не можна. Просто, не вийде, адже пацієнти, нові й давно знайомі, приходять по допомогу щодня, сподіваючись на результативне і цілюще лікування.

З яким настроєм медичні працівники Очаківщини щодня приступають до роботи, відомо лише їм. Сама реформа медичної галузі, начебто, вже освоєна — вивчена і зрозуміла концепція, зроблені необхідні кроки, вжиті потрібні заходи… Та, держава не дає медикам «розслабитись». На часі реформа адміністративна, яка також безпосередньо торкнеться й самих медичних працівників, і установ, в яких вони все ще працюють і намагаються якісно лікувати людей. Про це місцеві медики розмірковують щодня. Не обминають цієї актуальної теми і в очікуванні відзначення професійного свята. Ясності та впевненості в завтраш­ньому дні чекають медичні працівники від посадовців. Тож, з великим  ентузіазмом очікують лікарі та медсестри будь-якої нагоди поспілкуватись з представниками влади — міської та районної, яка наразі все ще залишається власником лікувальних закладів, діючих на території міста.

Не стала виключенням і святкова зустріч з нагоди професійного свята, на яку до центральної районної лікарні завітали міський голова Сергій Бичков, депутат  Миколаїв­ської обласної ради від партії «Наш край» Хасан Гемаєв. З вітаннями від районної державної адміністрації на зустріч завітав Анатолій Пащенко.

Гості, як ведеться, прийшли на перед­святкову зустріч не з пустими руками. Традиційна процедура привітання медичних працівників та нагородження грамотами тих, кого визначив у своєму поданні сам колектив, хоч і пройшла під оплески колег, та все ж цього разу не стала головною темою дня.  Важливішим для розмірковування та подальшого  обговорення в робочих кабінетах стало звернення міського голови Сергія Бичкова, який наголосив, що в умовах адміністративної реформи, що передбачає укрупнення районів, доля таких закладів, як Очаківська ЦРЛ, знову ризикує стати невизначеною. Власник закладу — Очаківська районна рада — незабаром просто перестане існувати. Заклад, у межах передачі повноважень та майна, що належало громаді району, перейде до нової структури — влади укрупненого району. Як поставиться новий власник до утримання лікарні, не відомо. Тож, долю закладу від невідомості необхідно рятувати прямо зараз. Шляхи для цього, на переконання міського голови, які є спільними з переконаннями депутатського корпусу міської ради, полягають в передачі лікарні міській громаді, яка залишиться існувати, не зважаючи на укрупнення районів.

«Лише так ми зможемо врятувати заклад, який на сьогоднішній день вже здійснив чимало кроків в рамках медичної реформи», — наголосив Сергій Бичков, від­верто говорячи з колективом. Він закликав медиків не упустити можливість і самим спонукати депутатів поки що існуючої районної ради до скорішої передачі закладу.

«Якщо хтось з вас сумнівається в тому, чи спроможне місто покращити стан лікарні, запрошую відвідати наші школи та дитячі садочки, аби переконатись, що со­ціальна інфраструктура Очакова  поступово зазнає модернізації, розвитку, оновлення», — підсумував міський голова у виступі.

Хоч і в непрості часи, та святкування все ж не можуть затьмарити ніякі випробування. Щирі посмішки на обличчях працівників медичних закладів Очаківщини цього дня викликала увага не лише з боку посадовців, а й представників громадськості.

Окрім солодкого подарунку від міського голови, колектив лікарні отримав цього дня також торти і від Очаківської міської організації політичної партії «Наш край», які разом з вітаннями передала голова організації Наталія Заборова. Не з пустими руками представники партії приєднались і до вітань колективу Очаківського центру первинної медико-санітарної допомоги, куди з вітаннями та почесною місією вручення відзнак також завітали посадовці міської та районної влади. Передсвяткового настрою додав візит депутата обласної ради Хасана Гемаєва та Наталії Заборової і черговій бригаді Очаківського пункту Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Не забули в цей день і про медичних  працівників, під білими халатами яких — військова форма. Аби виконати почесну місію і вручити Почесну грамоту Миколаїв­ської обласної ради начальнику медичної служби Ларисі Бровко, а також привітати  колектив і передати подарунки до святкового столу, посадовці та представники  громадськості завітали і до лазарету військової частини А 2637.

Вітаючи колектив та керівництво з професійним святом, міський голова відзначив, що сучасний стан лазарету втішає, проте  зупинятись на досягнутому не варто. Розу­міючи важливість якісного і сучасного медичного обслуговування воїнів гарнізону, які також є і жителями Очакова, міська влада нещодавно ухвалила рішення про виділення 199 998 гривень на придбання будівельних матеріалів для ремонту лазарету.

Проблеми існують у світі рівно стільки ж, скільки існує людство. І будуть існувати завжди. Та вирішувати їх можливо і необхідно сьогодні і зараз, використовуючи кожну нагоду та не гаючи часу. А для цього потрібне лише бажання і взаєморозуміння.

 

 З нагоди відзначення Дня медичного працівника та за багаторічну сумлінну працю і професіоналізм Почесні грамоти Миколаївської обласної ради отримали: начальник медичної служби — начальник лазарету військової частини А 2637 ВМС ЗСУ Л.В. Бровко, завідувач поліклінічного відділення КНП «Очаківська ЦРЛ» В.І. Кнітель, лікар-ординатор педіатричного відділення КНП «Очаківська ЦРЛ» А.П. Костіна, лікар-ординатор інфекційного відділення КНП «Очаківська ЦРЛ» О.С. Ткач. 

Колективу інфекційного відділення КНП «Очаківська ЦРЛ» Миколаївською обласною радою оголошена подяка.

 

За матеріалами газети «Очаків»

Теги: , , , ,