«Чиновники в котрий раз перекинули всю відповідальність на громади і батьків»: Кормишкін про початок навчального процесу

14.08.2020
До початку нового навчального року 2020-2021 залишилось два тижні. В Уряді вже було заявлено про те, що цей навчальний рік для дітей розпочнеться у стінах шкіл. Але чи готові навчальні заклади Миколаївської області до нього, враховуючи нову санітарно-епідеміологічну реальність? На цьому зауважив голова фракції партії «Наш край» в Миколаївській обласній раді Юрій Кормишкін.
Нагадаємо, раніше в МОН були опубліковані рекомендації, яких мають дотримуватись у навчальних закладах. Окрім того, у Миколаївській ОДА було проведено роз’яснення щодо того, як організувати навчальний процес у школах Миколаївщини.
— Уважно ознайомившись із тією інформацією, яку доповіла директор департаменту освіти Олена Удовиченко, у мене все ж залишилось декілька питань. Так, звучить все правильно, але варто подивитись на реальність. Дуже сумніваюсь, що директори навчальних закладів нашої області матимуть змогу дотримуватись усіх рекомендацій МОН. В багатьох з них попросту немає для цього необхідних ресурсів. І, врешті решт, виглядає це все так, що чиновники в котрий раз перекинули всю відповідальність на громади, батьків. Давайте не забувати, що в умовах дистанційного навчання на них звалилось і так багато відповідальності. Я сам батько, і розумію, що це таке. І відправляючи дитину до школи, я хочу бути впевненим у її безпеці, — зауважив він.
Варто зазначити, що згідно рекомендацій МОН до 1 вересня засновникам закладів рекомендовано забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту. Директори закладів мають обладнати у школах місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.
— Якщо мені не зраджує пам’ять, додаткового фінансування для навчальних закладів для виконання наведених вище заходів направлено не було. Так чи готові наші школи розпочати навчальний процес? А, якщо не готові пустити на поріг учнів чи будуть забезпечені наші діти технікою для здійснення дистанційного навчання? Багато питань, а відповідей не чути, — додав Кормишкін.
У зв’язку з цим, депутат звернувся керівництва Миколаївської ОДА, Абинск отписать роз’яснення щодо готовності навчальних закладів області до виконання зазначених рекомендацій міністерств.
— Прошу голову Миколаївської ОДА Олександра Стадніка та заступника голови ОДА з соціальних, гуманітарних питань Олександра Трайтлі оповістити про готовність навчальних закладів області до виконання зазначених рекомендацій міністерства. Чи були проведені відповідні перевірки на наявність у школах засобів індивідуального захисту та необхідного обладнання для знезараження повітря? Чи були поінформовані співробітники шкіл та батьки про те, як буде здійснюватись робота в нових умовах навчання? Діти – це наше майбутнє. Ми повинні забезпечити необхідні умови, для того, щоб зберегти здоров’я школярів та вчителів, створити максимально безпечні умови для навчального процесу, — звернувся Юрій Кормишкін.