Українці потребують реального захисту здоров’я, а не формального підходу непрофесіоналів

11.09.2020
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що фінансування медицини має бути на рівні 5% ВВП замість 3%. Звідки узялися такі відсотки – міністр не пояснив, лише навів у приклад розвинені країни, де медицина фінансуються значно краще, ніж в Україні.
Формальний підхід – фінансування у відсотках, свідчить про непрофесіоналізм нинішньої влади. Потрібно планувати не у відсотках ВВП, а потім перекидати мільярди з медицини на дороги, а ретельно прораховувати кожну копійку потреб!
Сьогодні триває децентралізація, і влада для визначення спроможності громад орієнтувалася,у тому числі, й на кількість дітей шкільного та дошкільного віку. Тож вона має бути послідовною і розраховувати держбюджет виходячи із реальних потреб на медицину для дитини, дотримання санітарної безпеки в школі тощо. Такий самий підхід має бути й до розрахунку потреби медицини у громадах на всіх її жителів.
Також влада має окремо передбачити не тільки закупівлю вакцини проти ковіду, а й інвестувати у випуск вітчизняної вакцини та розробку майбутніх вакцин.
Українці потребують реального захисту здоров’я, а не формального підходу непрофесіоналів.

Теги: , , , ,