Влада має зосередитися на локалізації виробництва в Україні, а не відстоювати інтереси експортерів сировини

17.09.2020
Новостворене Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України оприлюднило список пріоритетних питань у сфері інтеграції України до Європейського Союзу. По суті це – стратегічні напрямки роботи Мінстратегпрому, яке воно виклало для партнерів з ЄС.
І якщо українцям Уряд розповідає, що новостворене Міністерство буде перейматися розвитком вітчизняної промисловості, то з документу видно, що воно зосередилося на підтримці експорту сировини.
Для прикладу, чиновники пропонують скасувати мито на постачання до країн ЄС гарячекатаних рулонів українського виробництва, підвищити для України квоти для 14 груп металопродукцій, що експортується до ЄС.
Також Міністерство просить відстрочити імплементацію законодавства ЄС в українське, зокрема у частині захисту довкілля. Начебто, щоб відповідати вимогам щодо викидів у повітря, потрібно близько 185 мільйонів доларів інвестицій у модернізацію підприємств скляної галузі.
Виходить, що Мінстратегпром переймається збереженням програшної для України стратегії експортера сировини, при цьому нехтуючи здоров’ям українців.
«Наш край» у свій передвиборній програмі «12 кроків для розвитку рідного краю» зазначає, що пріоритетом для України має стати локалізація виробництва – надання преференцій продукції, якомога більша частка якої вироблена в Україні.
Ми будемо займатися локалізацією та заміщенням імпорту – відстоювати інтереси місцевих підприємств в отриманні державних замовлень, надавати пріоритет у замовленні товарів та послуг саме для локальних, місцевих підприємств.
Розвиток промисловості та сприяння створенню робочих місць – це запорука довгострокового розвитку нашого краю! Для цього ми будемо перейматися й відновленням науково-технічного та технологічного потенціалу нашої держави.
Мінстратегпрому варто визначитися, з якої метою його створили – в інтересах держави чи експортерів сировини?

Теги: , , ,