В Україні закінчився локдаун. Що дозволено, а що заборонено

25.01.2021
З 25 січня в Україні перестають діяти посилені карантинні обмеження і продовжують діяти обмеження «помаранчевої» зони, які діяли до цього.
З 8 до 25 січня в Україні діяли посилені протиепідемічні заходи. Зокрема, не працювали кафе, ресторани та бари (лише доставка або на виніс), магазини непродовольчих товарів, кінотеатри, фітнес-клуби, спортзали, театри та ТРЦ, усі навчальні заклади, крім дитсадків, були на канікулах та дистанційному навчанні.
Що відкривається
Уряд також оприлюднив додаткові роз’яснення про обмеження після завершення посиленого карантину. Відтепер в Україні знову можуть працювати непродовольчі магазини та ринки, торгові центри. Заборону на їх роботу, як і на продаж окремих видів товарів у супермаркетах, скасували.
Відновлюють роботу кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування. Столики мають бути на відстані не менше, аніж 2 м один від одного, не більше чотирьох осіб за столиком. Розрахункові операції мають припинятися о 22:00.
Кінотеатри і театри, заклади культури можуть працювати із заповненістю не більше ніж на 50% місць. У музеях та галереях має перебувати не більше однієї людини на 10 кв. метрів площі.
Спортзали та фітнес-зали мають працювати з обмеженою кількістю відвідувачів в залі — одна людина на 20 м кв. Відвідувачі мають заходити і пересуватися по закладу в масках.
Можуть проводитися релігійні заходи, але в приміщенні має бути на більше однієї особи на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі — необхідно дотримуватися дистанції 1,5 метра між присутніми.
Що заборонено
Зберігається заборона на проведення масових заходів за участю понад 20 людей.
Також забороняється робота дискотек, закладів харчування з організацією дозвілля, робота після 22:00 до 7:00 ресторанів і кафе.
Крім того, залишається чинною заборона на проведення планових операції та госпіталізацій. Можливі лише винятки як паліативна допомога, допомога при пологах та вагітності, піклування про новонароджених, лікування онкохворих та інша невідкладна медична допомога.
Під забороною перевезення пасажирів громадським транспортом на міських, приміських внутрішньообласних, міжобласних маршрутах у кількості більше, ніж кількість місць для сидіння, передбаченого технічною характеристикою транспортного засобу.
Заборонено відвідувати установи соцзахисту, де перебувають літні люди, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями тощо.
Також зберігається заборона перебувати без маски в громадському транспорті та громадських місцях, а на вулиці — без документів, що засвідчують особу.
Карантинні обмеження діють до 28 лютого.

Теги: , , ,