НАШ КРАЙ: Інститут мовного омбудсмена не має стати ще одним каральним органом для підприємців

25.01.2021
Питання української мови знову стало предметом гострих дискусій та протистоянь у суспільстві. Із 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування в Україні мала перейти на українську мову при спілкуванні з клієнтами й відвідувачами, хіба що ті попросять звертатися до них іншою мовою. Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови може, у разі систематичних порушень мовного законодавства, штрафувати підприємства.
Ми ризикуємо, що мовний омбудсмен перетвориться на ще один каральний орган для підприємців та джерелом збагачення для чиновників, а підприємців змушені будуть за найменше порушення платити додаткові штрафи. Вважаємо, що мовне законодавство має бути пом’якшене, щоб уникнути зловживань та тиску.
Разом з тим, «Наш край» залишається на позиціях мораторію на політичні та інші спекуляції на темах, які збурюють українське суспільство – мови, релігії тощо. Україна має розвиватися без конфліктів та потрясінь.
Нагадаємо, норма закону про штрафи за відмову від обслуговування українською мовою вступила в силу 16 січня 2021 року. Підприємства всіх форм власності будуть штрафувати на суму від 5 100 до 6 800 гривень. Відповідні положення містяться в ст. 57 закону Про забезпечення функціонування української мови як державної.
За тиждень мовний омбудсмен отримав близько 200 скарг і звернень через обслуговування не українською мовою.

Теги: , , ,