Депутати Вознесенської районної ради звернулися до президента України з вимогою вжити невідкладних заходів для недопущення економічної кризи та чергового зниження рівня життя населення

28.01.2021
Депутати Вознесенської районної ради VIII скликання звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості скасування пільг та зростання цін на електроенергію, природний газ та інші житлово-комунальні тарифи для населення. Про це повідомив голова фракції партії «Наш край» в Вознесенській районній раді Микола Рубаний.
За словами депутата партія «Наш край» по усій області ініціює подібні звернення з надією на те, що влада на державному рівні таки дослухається до голосу місцевого самоврядування та вимоги громад.
В партії відзначили, що звернення було прийняте у зв’язку з напруженою ситуацією, що склалася, глибокою стурбованістю зростанням цін на електроенергію, природний газ та інші житлово-комунальні тарифи для населення, що стали наслідком низки рішень Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
«В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. Внаслідок епідемії та карантинних заходів поглиблюється криза в економіці. Відчутних збитків зазнають підприємці. Рівень реальних доходів населення є дуже низьким та постійно знижується. Натомість, зростає безробіття та рівень бідності, навіть серед працюючих українців», — говориться у зверненні.
Депутати акцентують увагу на тому, що платоспроможність українських родин погіршилась. Водночас, ціни на газ та комунальні тарифи невпинно ростуть. А разом із ними, стрімко накопичуються борги населення. За таких умов додаткове підвищення цін на електроенергію, природний газ та інших комунальних тарифів для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні, що веде до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь.
«Зокрема, нашу глибоку стурбованість викликають рішення Кабінету Міністрів України щодо відміни державного регулювання цін на природний газ, відміни пільгового тарифу на споживання електричної енергії на перші 100 кВт, пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення та пільги за спожиту електроенергію для населення, яке проживає в будинках з електроопаленням», — говориться у зверненні.
Стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Враховуючи рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальні тарифи призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.
«Ми звертаємось до Президента України, як Гаранта Конституції, вжити невідкладних заходів для недопущення економічної кризи та чергового зниження рівня життя населення.
Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення. Невідкладно внести зміни у законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ. Внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік задля забезпечення повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення.
Звертаємось до Кабінету Міністрів України із закликом переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення, відновити права населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, на пільгу за спожиту електричну енергію, у розмірі 70 відсотків від діючого тарифу для відповідної групи населення, та відновити пільги за спожиту електроенергію для населення, яке проживає в будинках з електроопаленням. Забезпечити державне регулювання цін на природний газ для населення України та відмовитись від намірів подальшого підвищення тарифів.
Сьогодні у період епідемії та важкої економічної кризи українські громадяни чекають від влади на всіх рівнях відповідальних дій. Влада має захищати інтереси виключно українського народу, керуватись національними інтересами, а не дослухатись до будь-яких зовнішніх порад чи директив.
З огляду на вищевикладене, ми, депутати Вознесенської районної ради восьмого скликання, наполягаємо, щоб керівництво держави чітко дотримувалось статті 48 Конституції України та вжило невідкладних заходів щодо відновлення державного регулювання цін на газ та пільгові тарифи на електроенергію», — дослівно зі звернення.

Теги: , , ,