Топменеджери державних підприємств не можуть отримувати зарплати у сто та більше разів за звичайних працівників, – «Наш край»

29.01.2021
Встановити обмеження на зарплати топменеджерів державних підприємств вимагає від влади партія «Наш край».
В партії впевнені, що топменеджери звичайних підприємств не можуть отримувати зарплати у сто разів більше за звичайних працівників.
«На низці державних підприємств, які є збитковими та де заробітна плата звичайного працівника не дотягує до середньої по країні, для топкерівництва встановлені надвисокі заробітні плати», – зазначили в партії.
В «Нашому краї» наголошують про високі зарплати керівників «Укрпошти» та «Укрзалізниці».
«Сьогодні зарплата генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського понад 10 млн гривень на рік, що є 123 рази більше звичайного листоноші і в 1,2 рази більше зарплати свого американського колеги. Голова «Укрзалізниці» Володимир Жмак отримує 625 тис. гривень на місяць, а це майже 54 рази більше середньої зарплати робітника на підприємстві. Також надвисокі зарплати отримують і члени наглядової ради «Укрзалізниці», – сказано у зверненні.
В партії «Наш край» зазначили, що минулого року уряд скасував обмеження на зарплати чиновників держпідприємств.
«У жовтні 2020 року, у розпал фінансової кризи викликаної наслідками коронавірусу, уряд скасував своє попереднє розпорядження, за яким місячна винагорода і заробітна плата керівникам та членам наглядових рад підприємств державного сектору визначається у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати», – повідомили в партії.
«Наш край» вважає неприпустимим виплату надвисоких зарплат керівникам і членам наглядових рад збиткових державних підприємств, особливо на тлі низьких зарплат звичайних працівників.
«Ми виступаємо за обмеження зарплат топменеджерів на державних підприємствах, перерозподіл зарплатного фонду та підвищення зарплат для рядових працівників державного сектору», – підсумували в «Нашому краї».

Теги: , ,