«Наш край» виступає проти поділу українців на сорти щодо доступу до якісної вакцини

05.02.2021
Нещодавно головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що у разі отримання Україною певної кількості вакцин Pfizer нею будуть вакциновані передусім медичні працівники. Всі інші будуть вакциновані китайською вакциною Sinovac.
Єдиною вакциною, яка визнана ВООЗ, є вакцина Pfizer, а ефективність вакцини від Sinovac знаходиться під питанням. Ймовірно, 117 тисяч доз вакциниPfizer потрапить в Україну в рамках механізму від COVAX – фактично це буде гуманітарна благодійна допомога для країн з низьким рівнем доходу і рівнем доходу нижче середнього. Таким чином, Україна стане в один ряд з Афганістаном, Гаїті та Таджикистаном. Єдиною європейською країною в цьому списку, окрім України –є Молдова. Втім, слід зазначити, що Молдова буде вакцинуватися повністю вакциною від Pfizer– окрім поставок від COVAX вона домовилась щодо поставки вакцини Pfizerза бюджетний кошт,а також отримає до 200 тисяч доз цієї вакцини з квоти Румунії у ЄС.
«Наш край» вважає ситуацію з вакцинацією кричущою. Через некомпетентність уряду та державної влади загалом, Україна опинилась відкинутою на задвірки цивілізації, ставши в один ряд з країнами третього світу.
На відміну від інших країн Європи, нам доводиться обирати, кого вакцинувати якісною вакциною, а кого – вакциною, чия ефективність стоїть під великим запитанням, фактично розділяючи громадян на сорти. І це вже не кажучи про те, що саму вакцинацію Україна розпочне в числі останніх в Європі.
«Наш край» закликає уряд покарати винних за зрив постачання якісної вакцини в Україну та форсувати перемовини щодо закупівлі вакцин від провідних світових виробників, щоб забезпечити вакцинацію українців якісним препаратом.

Теги: , , ,