«Наш край» вимагає розслідувати корупційні оборудки навколо вакцини від коронавірусу

17.02.2021
У той час, коли у світі триває активна вакцинація від коронавірусу, Україна ще не отримала жодної партії вакцини. Натомість, не вщухають корупційні скандали, пов’язані з її закупівлею.
Китайську вакцину виробника Sinovac, яка була найменш ефективним варіантом (ефективність 50,4%), порівняно із західними аналогами (вакцина Pfizer/BioNTech – ефективність 95%), хочуть поставити Україні за завищеною ціною. Головним лобістом китайської вакцини став міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Як випливає з матеріалів ЗМІ, у закупівлі китайської вакцини є всі ознаки злочинної схеми – ціни були штучно завищені через використання «компанії-прокладки» «Лекхім». Міністр охорони здоров’я Степанов не посоромився привселюдно заявити, що використання «компанії-прокладки» було вимогою китайської сторони, натомість, як заявили самі китайці – посередництво «Лекхім» було вимогою української влади і зазвичай вони співпрацюють з урядами напряму.
За повідомленням Ради громадського контролю НАБУ, 03 лютого НАБУ розпочало досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по $17,85 за дозу за допомогою приватної фірми-посередника. Цей випадок набув широкого розголосу у ЗМІ, оскільки спочатку ДП «Медичні закупівлі» розпочало перемовини щодо закупівлі вакцини з орієнтовною вартістю близько $3 і знаходилось на фінальному етапі процесу. Тобто вартість вакцини завищена майже у 6 разів.
Найголовніше те, що Україна втрачає дорогоцінний час через відтермінування вакцинації. Від коронавірусу кожного дня гинуть десятки українців – їхнім смертям можна було б запобігти, якби вакцинація була проведена раніше. Життя цих людей стали ціною корупційних оборудок та некомпетентності представників української влади.
«Наш край» вимагає від правоохоронних органів ретельного розслідування зриву поставок вакцини від коронавірусу. Також необхідно дослідити наявність корупційної складової у закупівлі вакцини.
Міністр охорони здоров’я Степанов та всі хто причетний до оборудок, в разі доведення їхньої вини, мають понести не тільки політичну, але й кримінальну відповідальність, обумовлену важкістю злочинів.

Теги: , , , , ,