Борги за світло та газ практично досягли критичної відмітки в 100 млрд грн.

23.02.2021
В Україні спостерігається друга хвиля протестів проти високих тарифів на газ і скасування пільг для населення на електроенергію, і це вже точно не примхи людей, а безпорадність проти монополістів на енергетичному ринку. Партія «Наш край», як і раніше виступає за накладення мораторію державою на підвищення тарифів на комунальні послуги та представлення загальноукраїнських програм регулювання енергетичного рівня за рахунок енергоресурсів власного виробництва: український газ та атомна енергетика.
«Наш край» вимагає від влади надати пріоритет атомній енергетиці, щоб знизити тарифи на електроенергію та підвищити безпеку електросистеми. Окрім того, атомна енергетика є більш безпечною та ефективною, порівняно з тепловою генерацією. В тому числі, і ми на цьому неодноразово наголошували, потрібно віддати перевагу розбудові системи видобутку українського газу та постачання його населенню за більш низькою ціною», — говориться в заяві партії.
В «Нашому краї» впевнені, що якщо держава і надалі буде ігнорувати ситуацію з підвищенням тарифів на комунальні послуги, то протестні акції перетворяться на купу судових приписів по заборгованості за комунальні послуги.
«Сьогодні ми бачимо як на акції протестів виходять люди по всій країні, відстоюючи інтереси своїх родин, але незабаром ми станемо свідками, коли на протести вийдуть підприємства. Платіжки на ту ж саму електроенергію в середньому збільшились на 30-35% при тому, що споживання залишилось на рівні минулих років. Така соціальна напруга може завести країну у кризу, як соціальну, так і економічну», — заявляють в партії.
В «Нашому краї» стверджують, що громадяни, особливо малий бізнес, виявилися безпорадними в умовах пандемії. Згідно офіційної статистики уже скоро борги за світло та газ досягнуть критичної відмітки в 100 млрд грн..
«Скоро ми ризикуємо отримати збільшення заборгованості по платіжках, яка і так прогресує. Люди продовжують отримувати «космічні» платіжки, заборгованість за комуналку по всій країні зростає в геометричній прогресії і, якщо вірити статистиці, в Україні вже пройдено критичну межу і зовсім скоро борг за газ і світло цілком реально складе 100 млрд гривень!», — говориться в заяві.
Варто відзначити, що на кінець грудня 2020 року заборгованість населення Миколаївської області зі сплати за постачання та розподіл природного газу становила 586,4 млн.грн, за постачання теплової енергії та гарячої води – 295,1 млн.грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 113,1 млн.грн, за управління багатоквартирним будинком – 101,4 млн.грн, за надання послуг з вивезення побутових відходів – 27 млн.грн, за постачання та розподіл електричної енергії – 21,1 млн.грн.
«Це початок кінця. У Києві мають це розуміти. Десятки місцевих рад по всій країні уже звернулися до уряду та Верховної Ради України з відповідними клопотаннями, але в котрий раз були проігноровані! Зараз наша команда знову пробує достукатися – ми вимагаємо почути людей і повернути пільги. Ми також хочемо домогтися накладення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги, продукти і товари! У всіх цивілізованих країнах держава допомагає людям пережити складні часи пандемії, а у нас — навпаки! Ми були і будемо на стороні простих людей, а не чиновників, які своїми безглуздими діями женуть населення до бідності», — стверджують в партії «Наш край».

Теги: , , , ,