Борги людей за газ та тепло зростають, – «Наш край» запропонував вирішення проблеми

18.03.2021
«Нафтогаз» нагадав минулого тижня, що з 1 квітня в Україну повертається так зване ринкове ціноутворення на газ. Все це відбувається на тлі зростання боргів українців за житлово-комунальні послуги, особливо на газ та тепло. 75% заборгованості накопичилось саме за цими двома статтями.
У січні 2021 року борг населення за житлово-комунальні послуги зріс на 7,4 млрд грн і досяг найвищого показника за всю історію незалежної України – 81 млрд грн на 1 лютого 2021 року. Загалом, за опалювальний сезон 2020/2021 борг за житлово-комунальні послуги зріс в 1,5 рази (на 26,6 млрд грн).
Це означає, по-перше, що тарифи на житлово-комунальні послуги завищені та не відповідають фактичним доходам населення. По-друге, субсидії отримують не всі, хто їх потребує. Інакше не було би такого стрімкого зростання боргів.
Необхідно терміново переглянути модель ціноутворення на газ та тепло. У 2020 році «Укргазвидобування» видобуло товарного газу в обсязі 13,45 млрд м3 і практично такий же обсяг використало населення – 8,2 млрд м3 напряму і ще біля 5 млрд м3 газу пішло на виробництво тепла для населення. Цього газу повністю вистачає для потреб населення.
«Наш край» закликає відмовитись від існуючої моделі Амстердам+ (ціна на газ в Україні визначається по імпортному паритету) та спрямувати весь газ власного видобутку державної компанії «Укргазвидобування» на потреби населення. Це дозволить знизити ціну на газ для населення до близько 4 грн/м3 впродовж всього року з нинішніх 7,5–8,5 грн/м3 (з урахування доставки). Окрім цього, це дозволить суттєво знизити тарифи на тепло (на 30–40%), оскільки у структурі тарифу витрати на газ становлять близько 70–80%.
Також партія пропонує пом’якшити умови отримання субсидій для людей, які їх потребують.

Теги: , , , , ,