Повернути фінансування ліків для хронічно хворих українців, та надбавок для медиків, – вимагає від уряду «Наш край»

23.04.2021
6,5 млрд грн з бюджету «Реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення» перерозподілив Кабінет міністрів України на закупівлю вакцин. Відповідну постанову уряд ухвалив на своєму засіданні 14 квітня.
Це означає, що у державі не вистачить грошей на ліки для діабетиків, гіпертоніків, діагностики раку, лікування тих самих хворих на ковід, а також додаткових виплат медикам.
Міністр охорони здоров’я Степанов, пояснюючи рішення Кабміну, зазначив, що кошти з фонду медгарантій взяті тимчасово і за три місяці Мінфін має знайти спосіб повернення коштів.
Степанов пояснив це рішення тим, що мовляв «пів року тому, під час формування держбюджету, ми наполягали закласти 15,1 млрд грн на закупівлю вакцин. У результаті нам виділили лише 4 млрд грн, за які ми вже придбали препарати».
Таким чином, влада ще з минулого року задекларувала план провакцинувати 70% населення до кінця 2021 року, а у бюджеті на це не передбачила коштів. Ба більше, виділені кошти на закупівлю вакцини (4 млрд) вже витрачені, а станом на сьогодні Україна отримала лише 700 000 вакцин. Непрозорість процедури закупівлі вакцин МОЗ викликає купу запитань.
У час загострення епідемії корона вірусу у країні безвідповідально та злочинно обмежувати фінансування програми медгарантій.
Особливо коли недоторканим залишається фонд будівництва доріг, який минулого року неодноразово дофінансовувався за рахунок «антиковідного фонду». Також у цьогорічному бюджеті на 39% збільшено фінансування Офісу Президента – до 1,4 млрд грн, та на 3,1 млрд фінансування Державного управління справами. Так само зросло фінансування МВС до майже 100 млрд грн.
«Наш край» закликає владу нарешті збагнути серйозність загрози наслідків коронакризи, припинити дилетантство та розробити реалістичний та дієвий план боротьби з нею.
Уряд має скасувати своє рішення про зменшення фінансування програми медгарантій. Кабмін має внести до Верховної Ради України проект змін до Держбюджету України, де передбачити фінансування не лише закупку вакцини, а й на додаткове фінансування медичної сфери у подоланні корона вірусної хвороби. Додаткові кошти пропонуємо виділяти, скорочуючи роздуте фінансування апаратів державних органів.

Теги: , , , , , ,