Під прикриттям реформи субсидій уряд залазить в кишені найбідніших українців.

13.05.2021
З 1 травня змінився порядок виплат субсидій. Уряд декларує, що відтепер всі 100% українців, які отримують субсидію, будуть отримувати її живими грошима. Щоправда, форма отримання «живими грошина» покращиться лише для 8% (решта 92% тих, хто отримує державну допомогу на комуналку, вже давно перейшли на готівку), натомість, головного болю, від такого переходу додасться всім.
Бо відтепер, для того щоб отримати субсидію, абсолютно всім її отримувачам потрібно буде подати нову заяву на отримання субсидії, а також пройти верифікацію, тобто перевірку доходів та статків.
Водночас, переоформити субсидію тепер вдасться не усім, хто її отримував. Бо вводяться нові правила призначення допомоги. Людина не отримає субсидії, якщо має на депозитному рахунку в банку більше 100 тис грн, купила нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тис грн.
Очевидно, такий підхід не враховує особистих обставин набувачів субсидії та спрямований виключно на обмеження кількості українців, які отримуватимуть допомогу.
Непрофесіоналізм у держуправлінні призвів до того, що у бюджеті немає грошей, щоб допомагати усім, хто потребує. Для виходу з цієї ситуації уряд вдається до маніпуляцій із субсидіями та штучно обмежує доступ до них незаможних громадян.
На тлі нової хвилі подорожчання комуналки, такий підхід уряду виглядає не просто «некомпетентним», ба навіть злочинним. Адже державну систему цілеспрямовано перетворюють на «пекельну машину» для викачування останніх кровних з українців.
Фактично, уряд свідомо доводиться власний народ до зубожіння, а систему ЖКГ – до банкрутства. Адже зростання тарифів та зменшення кількості субсидій вочевидь призведуть до збільшення заборгованості. Бо який тариф не встановлюй, а при множенні на «нуль у кишені українців» у підсумку однаково отримаєш нуль.
Водночас, влада навіть не намагається обмежити апетити газопостачальних компаній, які деруть цінники на газ до небес.
Днями всіх споживачів газу автоматично перевели на річний тариф. Ціна газу в річному пакеті від «Нафтогазу» становить 7,96 грн/м куб. без вартості послуги розподілу. Окремі газопостачальні компанії підняли тарифи аж до 13,5 грн за куб природного газу без урахування доставки (ще 2,14 грн).
Це доводить, що під час встановлення комунальних тарифів уряд продовжує керуватися інтересами не споживачів, а енергетичних компаній.
Ситуація з електроенергією теж викликає стурбованість. Відповідно до рішення уряду, «Енергоатом» повинен буде компенсувати постачальникам універсальних послуг фінансові витрати у випадку, якщо вони після оплати тарифів на передачу, розподіл та постачання матимуть на розрахунки з генерацією менше, ніж 10 грн/МВт-год. Внаслідок таких новацій уряду «Енергоатом» буде додатково втрачати мінімум 3 млрд грн на рік, що сприятиме зростанню боргів на ринку електроенергії.
Все йде до того, що наступним буде підвищення тарифів на електрику, за рахунок чого уряд буде покривати борги у галузі. Тобто у результаті за прорахунки уряду знову заплатять прості українці.
«Наш край» вимагає від уряду негайно переоформити субсидії всім отримувачам на новий термін автоматично. Враховуючи нинішній стан заборгованості в комунальній сфері, уряд має ініціювати зміни до бюджету для збільшення виплат на субсидії.

Теги: , , ,