Зі змінами клімату потрібно змінювати мислення, дослухаючись до порад передових науковців, — Андрій Добровольський

31.05.2021
Відсутність розгалуженої системи зрошування, різкі зміни клімату та й загалом ризикована зона землеробства сьогодні не дає аграріям Миколаївщини показати результати своєї праці на всі 100%. Таку думку висловив заступник голови Миколаївської районної ради, член партії «Наш край», кандидат сільськогосподарських наук Андрій Добровольський під час проведення Міжнародного форуму «Стратегія інтеграції аграрної освіти, науки, виробництва: глобальні виклики продовольчої безпеки та змін клімату», що проходив в Очакові наприкінці травня.
Добровольський впевнений, що разом зі зміною клімату потрібно змінювати мислення і підходи до розвитку агропромислового сектору. Від цього, на його думку, залежать не тільки доходи аграріїв, але й бюджети громад.
«На сьогоднішній день левову частку бюджетів громад Миколаївського району складають надходження від сільського господарства, а в державному бюджеті агросектор є локомотивом в формуванні ВВП країни, валютної виручки держави, надходжень від експорту, не говорячи про те, що сільське господарство є годувальницею. Сьогодні потрібно змінювати підходи до управління агропромисловим сектором. Держава і місцеве самоврядування повинні разом з фермерами, сільгоспвиробниками стати пліч-о-пліч і разом розбудовувати систему зрошення, зберегти лісосмуги та чорноземи, створювати нові робочі місця та впроваджувати світові технології», — говорить Добровольський.
Як людина, яка розуміється в сільському господарстві, Андрій Добровольський додав, що сьогодні потрібно впроваджувати «нульові технології», про які було чимало сказано під час форуму.
«Найперше, про зміни клімату, спричинені збільшенням парникових викидів в атмосферу. Бо саме через цей фактор галузь АПК відчуває необхідність внесення змін у звичні цикли. Зокрема, на форумі прозвучало кілька сміливих заяв спеціалістів про зміну термінів посіву задля досягнення кращої врожайності, а ще – переваги впровадження «нульових технологій» в нашому регіоні. Для розуміння: «нульовий цикл» передбачає алгоритм «скосили-посіяли», оскільки той, до якого ми звикли містить ще кілька циклів, і в результаті ми маємо немаленькі енергозатрати. Застосування «нульових» у цьому випадку, як показує практика, набагато ефективніше і безпечніше для навколишнього середовища,- сказав Добровольський.

Теги: , , , , ,