«Кращі стаціонари будуть знищені», — миколаївську «інфекційку» лишають фінансування

01.06.2021
Професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Голубовська заявила про те, що медична реформа загрожує закриттям спеціалізованих лікарень, таких як Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань.
Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.
— Кращі інфекційні стаціонари України (а з ними — і інфекціоністи, як свого часу епідеміологи), підуть під знесення, як це і було заплановано раніше. В країні хронічних епідемій вони не потрібні, — зазначила Ольга Голубовська.
Вона додала, що єдину в Миколаївській області спеціалізовану інфекційну лікарню позбавляють фінансування.
— У Миколаєві єдину в області спеціалізовану, повністю відбудовану інфекційну лікарню, зі 100% забезпеченням ліжок киснем, яка більше року працювала на ковіді, позбавляють фінансування. Ось взяли і прибрали з першої лінії стаціонарів, покликаних лікувати особливо небезпечні (!) Інфекційні хвороби … Немає хірургії та пологового будинку — не потрібна інфекційна лікарня. Щось комусь пояснювати двадцять п’ятий раз, що в нашій країні інфекційні стаціонари часто розташовані окремо від багатопрофільних лікарень, щоб були можливості надійної ізоляції, що вони є боксовані і покликані надавати мед. допомогу ВСІМ інфекційним хворим, а не тільки з COVID-19, просто нікому, — написала лікар.
Ольга Голубовська зазначила, що реформу вторинного рівня медицини зараз впроваджують «абсолютно некомпетентні ні в чому люди». При цьому, за її словами, на претензії і питання медиків вони відповісти не можуть, пояснюючи, що нова реформа — вимога Офісу Президента.
— Зі стелі взяли тарифи і всю свою (саме — свою, бо людям вона не потрібна) реформу вторинного рівня, вирішують нашу з вами долю. Вся дискусія, заводять чиновників в глухий кут, тому що ні на одне питання не можна отримати нормальної відповіді, закінчується все фразою — «такі вимоги офісу президента, нічого не знаємо». Це просто прекрасно. Цікаво, а хто консультує цей офіс? Просто хочеться в очі подивитися, до совісті викликати, там марно. З червня ковідного пакета немає, куди дівати хворих — нікого не хвилює. Викрутимось якось. Як зазвичай. Всі разом, – сказала вона.
Професор додала, що від такої реформи «в шоці» навіть керівництво області.
— В шоці, звичайно, всі, включаючи адміністрацію області, яка проти такого свавілля. Але кого це хвилює? Децентралізація? Ні, не чули. Вимога офісу президента. І крапка. Так ось я хочу сказати — різке обмеження доступу до медичної допомоги є злочином проти народу. На мій погляд. А цілеспрямоване, непродумане знищення всіх структур, що відповідають за біобезпеку в країні — на межі здачі її національних інтересів. Загалом, українці, готуйтеся. Це тільки початок. І будьте здорові, — резюмувала Ольга Голубовська.
У свою чергу головний лікар КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань», депутат Миколаївської обласної ради від партії «НАШ КРАЙ» Світлана Федорова підтвердила, що реформа вторинного рівня медицини позбавляє фінансування її медзаклад.
— За новою версією, як кажуть представники НСЗУ, навіть пакет готовності до епідемій «не світить» спеціалізованим інфекційним стаціонарам, якщо в них немає хірургії та пологового будинку, і 16 бригад: 8 анестезіологічних і 8 звичайних. Пакети особливо небезпечних, ковід, і інше віддадуть, наприклад, богом забутій ЦРЛ без кисню, без боксів і лікарів, зате які мають на папері 200 ліжок. Просто сюрреалізм, — додала Світлана Федорова.
Головлікар прогнозує, що це може стати «початком розвалу інфекційної служби».
— Нажаль, на сьогодні саме так і є. Єдиний на всю область Центр лікування інфекційних захворювань (колишня обласна інфекційна лікарня) готується, практично, «під знос». Понад рік працюючи на ковіді (рік- єдині на всю область), з кращими результатами. Довівши повну готовність і професіоналізм, сьогодні стали не потрібні. Це початок розвалу інфекційної служби, як колись розвалили епідеміологію, — вказала Світлана Федорова.
Нагадаємо, що Національна служба здоров’я досі не перерахувала кошти лікарням Миколаєва, через що можуть знову виникнути проблеми з виплатою зарплати.
Раніше повідомлялося, що миколаївським «ковідним» лікарням в кінці квітня довелося позичити кошти, щоб медики пологового будинку № 3 та Лікарні швидкої медичної допомоги не залишилися без зарплат. Ситуація виникла через відсутність фінансування Національної служби здоров’я.

Теги: , , ,