«Ми нагадуємо Кабміну та президенту, що влада сьогодні — на місцях», — «Наш край» виступив проти закриття спеціалізованих медзакладів

01.05.2021

«Наш край» виступає проти закриття спеціалізованих медичних закладів, таких як КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань». Знищення вузькопрофільних лікарень призведе не тільки до порушення конституційних прав населення на якісну медицину, але й до втрати висококваліфікованих медичних працівників та оперативного надання медичної допомоги людям з інфекційними захворюваннями. Як відзначають в партії, медичну реформу потрібно переглянути, а НСЗУ мусить забезпечити лікарні повними пакетами фінансування.
«Реформу вторинного рівня медицини потрібно призупинити та переглянути. Відбудовані та повністю укомплектовані спеціалізовані лікарні закривати не можна. Ми пам’ятаємо закриття ФАПів, в результаті чого якість медицини в сільській місцевості тільки погіршилась. А закриття в «ковідний» період інфекційних лікарень призведе до різкого підвищення смертності та ще більшому дефіциту вузькопрофільних медичних кадрів. Свого часу знищили епідеміологію, сьогодні туберкульозні диспансери та «інфекційки». З такими реформами про охорону здоров’я незабаром можна забути», — відзначають в партії.
В «Нашому краї» заявили, що на найближчих сесіях місцевих рад усіх рівнів будуть винесені питання про звернення до президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної ради України про заборону закриття профільних спеціалізованих медичних закладів.
«Сесійними рішеннями від імені громад Миколаївщини ми будемо намагатись достукатись до чиновників та нагадати їм, що, згідно децентралізації, влада сьогодні переходить на місця. І голос людей має бути почутим, а вимоги виконані. Якби не лікарі миколаївської «інфекційки» летальність випадків на Миколаївщині була б в рази вищою, а постковідні наслідки значно гіршими», — відзначили в партії.

Теги: , ,