«Наш край»: Уряд латає «дірки некомпетентності» за рахунок пенсіонерів

10.06.2021
Уряд вкотре намагається виправити помилки власної некомпетентності коштом українських пенсіонерів. Так, колапсу Пенсійного фонду намагаються уникнути зменшивши кількість пенсіонерів у країні. Саме з такою метою в Парламенті з’явився законопроєкт №5566, який передбачає збільшення пенсійного віку на рік. Фактично це означає, що шанси українців дожити до пенсії зменшилися ще на рік.
Уряд твердить, що рівняється на Європу, де пенсійний вік становить 65 років. Але, на відміну від цивілізованого Старого світу, середня тривалість життя в Україні продовжує знижуватися. За даними Державної служби статистики, нині в Україні чоловіки живуть у середньому 66 років, а жінки – 76. Середня очікувана тривалість життя українців становить 72,01 років. Це майже на 10 років менше, ніж в європейських країнах, де спостерігається тенденція до зростання тривалості життя. Відтак виходить, що середній чоловік в Україні отримує пенсійні виплати від держави лише 6 років. І у планах влади зменшити цю цифру до 5.
Водночас, розмір пенсії теж не вселяє оптимізму. 1,8 мільйона українців отримують пенсію менше 2 тисячі гривень – нижчеза реальний прожитковий мінімум. Середня пенсія ледве перевищує 3,5 тисячі гривень. Тоді як судді, наприклад, після виходу на пенсію отримують довічне утримання у розмірі понад 77 тисяч гривень.
Разом з тим, нововведення у законі створюють штучні причини для зменшення розміру пенсії для величезної кількості пенсіонерів. Наприклад, якщо пенсіонер вийшов на роботу і не повідомив про це Пенсійний фонд, або не вчасно заплатив штраф чи аліменти, то розмір пенсії йому можуть переполовинити.
Виходить, що уряд створює усі умови для того, щоб якомога менше виплачувати пенсій, замість того, щоб думати про пошук додаткових джерел наповнення соціальних фондів.
Проблеми з наповнюваністю Пенсійного фонду та виникненням у ньому позапланового дефіциту, який загрожує перебоями у виплаті пенсій, виникли через непродуману податкову політику уряду в умовах карантину. «Наш край»неодноразово звертав увагу уряду на необхідність термінового владнання даної ситуації.Проте замість вирішення проблем з наповнюваністю Пенсійного фонду, дефіцит якого часто неконтрольовано зростає, провладні депутати вирішили піти легшим шляхом та просто зменшити кількість пенсіонерів в Україні.
Лише 2 місяці тому, 1 квітня, відбувся останній етап підвищення пенсійного віку для жінок у рамках змін, ухвалених ще у 2011 році. То ж народні обранці засвіою пам’яттю вирішили знову використати вже випробуваний трюк.
Не виключено, що уряд і парламентська більшість, у разі подальшого наростання проблем з фінансуванням Пенсійного фонду, підуть торованим шляхом та просто підвищать пенсійний вік ще на рік-два.
«Наш край» наполягає, підвищення зарплат, підтримка малого та середнього бізнесу, пожвавлення економіки, розширення торгівлі – ось ті інструменти, за допомогою яких доцільно вирішувати проблему нестачі коштів у Пенсійному фонді. Адже для того, щоб зростали відрахування до Пенсійного фонду в Україні має зростати економіка, збільшуватися зарплати, покращуватися добробут населення.
Говорити про збільшення пенсійного віку можна буде лише після зростання рівня життя українців. На практиці, на жаль, ми бачимо зворотне: свої проблеми влада вирішує коштом звичайних людей – у даному разі пенсіонерів.

Теги: , , , ,